Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

10.09.2012

Apvainojumiem pret zemnieku uzņēmumu „Latvijas piens” nav pamata

Pret zemnieku uzņēmumu SIA „Latvijas piens” izteiktie konkurentu apvainojumi, kas publiski izskan jau kopš pērnā gada, ir neloģiski un nepamatoti. To apliecina fakts, ka šodien nolikto tiesas sēdi, kurā a/s „Preiļu siers” un Latvijas Piensaimnieku centrālai savienībai bija jāpamato pērn izteiktie cieņu un godu aizskarošie izteikumi pret zemniekiem piederošo uzņēmumu 

"Latvijas piens” kā par „naudas atmazgāšanas projektu”, nācās atlikt, jo uz tiesu neieradās a/s „Preiļu siers”pārstāvis. 
„AS „Preiļu Siers”  neieradās uz tiesas sēdi, aizbildinoties, ka neesot paspējusi sagatavoties un iesniegt pierādījumus. Argumentus, kāpēc pierādījumi nav iesniegti, kaut gan AS „Preiļu Siers” tos solīja iesniegt jau 2011.gada 6.jūnijā, tiesa nesaņēma.

 Šāda rīcība ir raksturīga atbildētājiem, kas mēģina novilcināt strīda izskatīšanu tiesā”, saka SIA „Latvijas Piens” pārstāve tiesā advokātu biroja „Grūbe un Strautiņš” zvērināta advokāte Anete Bergmane. Nākamā tiesas sēde nolikta 2012.gada 22.novembrī.

600 zemniekiem piederošo uzņēmumu „Latvijas piens” par „naudas atmazgāšanas projektu” a/s „Preiļu siers” tās vadītāja Jāzepa Šņepsta personā nosauca jau pērnā gada martā, Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) rīkotajā preses konferencē. 

Prasību par nepatiesu, cieņu un godu aizskarošu ziņu izplatīšanu un 20 000 latu kompensācijas piedziņu uzņēmums „Latvijas piens” pret LPCS un a/s „Preiļu siers” iesniedza 2011.gada aprīlī. Ir pagājis pusotrs gads, kura laikā AS „Preiļu 

"Siers” valdes loceklis Jāzeps Šņepsts gan ar LPCS atbalstu, gan individuāli atkārtoti prettiesiski nodēvējis zemniekiem piederošo uzņēmumu par „naudas atmazgāšanas projektu”. 

Tomēr pierādījumi šādam nepatiesam apgalvojumam nav iesniegti līdz pat šim brīdim. Šādu rīcību zemnieki uzskata par negodīgu konkurenta cīņu pret jaunizveidoto zemniekiem piederošo piena pārstrādātāju SIA „Latvijas Piens”.
Kā zināms, par naudas atmazgāšanu uzskatāmas dažādas manipulācijas ar naudas līdzekļiem, kuru mērķis ir slēpt noziedzīgi iegūtu līdzekļu nelegālo izcelsmi. 

SIA „Latvijas piens” tapis un veikmīgi uzsācis darbību, pateicoties gada laikā pašu zemnieku no pārdotā piena sakrātājai naudai kopumā 1,275 miljonu latu apmērā, 2,95 miljoniem latu lielajam ES finansējumam, kā arī 6,5 miljonu latu bankas aizdevumam, kam izsniegts valsts galvojums piecu miljonu latu apmērā. 

Kopš pērnā gada augusta zemnieki par galvojumu procentu maksājumos valstij samaksājuši 154 945 latus. Jau ziņots, ka SIA „Latvijas piens” vājpiena koncentrāta un krējuma ražošanu uzsāka jūnija beigās, bet siera ražošanu uzsāks gada nogalē. 


Iveta Tomsone

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts