Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

12.11.2012

Aptauja: 40% aptaujāto ir iegādājušies bezakcīzes alkoholu

Pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta datiem un aizvadītā gadā veiktā nelegālās alkohola aprites pētījuma*, Latvijas alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācija (LADRIA) aprēķinājusi, ka nelegālā alkohola tirgus Latvijā ir līdzvērtīgs 5 miljoniem litru gadā jeb 2200 kastēm 0,5 l 40% degvīna dienā. Nelegālā alkohola problēmas mērogu apliecina arī tas, ka šī gada oktobrī veiktā aptaujā 40% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka ir iegādājušies bezakcīzes alkoholu, un aptuveni puse zina, kur to var iegādāties. 

Lai vērstu iedzīvotāju uzmanību uz sekām, ko var radīt dzīvībai nelegālas un nepārbaudītas izcelsmes alkoholisko dzērienu lietošana, oktobrī tika uzsākta sociālā kampaņa “Aizkulises”. Kampaņas ietvaros tika veikts pētījums, kas atklāja vairākus faktus par alkohola lietošanas paradumiem Latvijā**. Piemēram, 55,9% Latvijas iedzīvotāju nelegālo alkoholu par problēmu neuzskata. Savukārt 53% atzinuši, ka viņi nespēj atšķirt viltotu alkoholu no oriģinālā. Pētījuma svarīgākie secinājumi ir apkopoti infografikā, kas ir redzama zemāk. 

Sociālo kampaņu “Aizkulises” organizē LADRIA ar reklāmas aģentūras „Leo Burnett Riga”,  Vides reklāmas asociācijas un  EFRD (European Forum for Responsible Drinking) atbalstu. Kampaņa tiks īstenota līdz novembra vidum. 

2011.gada novembra pētījums, kas tika veikts pēc LADRIA un EFRD (European Forum for Responsible Drinking) iniciatīvas. To veica Latvijas Universitātes pētnieku grupa, izmantojot 9 valstīs aprobētu International Center for Alcohol Policies (Vašingtona) metodoloģiju.
Valters Kaže
Latvijas alkohola ražotāju un izplatītāju asociācijas valdes loceklis


  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts