Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

02.05.2017

Apbalvotas festivāla “Tour film Riga 2017” labākās filmas

Sestdien, 29. aprīlī,ar svinīgo apbalvošanas ceremoniju noslēdzies 10.Starptautiskais tūrisma filmu festivāls “Tour film Riga”. Nominācijā “Latvijas tūrisma produkts” triumfēja kinorežisora Jāņa Norda īsfilmu cikls Rīgas tūrisma kampaņai “Insider’s Guide to Riga”.

Galveno balvu “Grand Prix” izcīnīja Apvienoto Arābu Emirātu īsfilma “Dubai’s #Be My Guestwith Shah Rukh Khan”, kurā Dubaiju apmeklēt aicina par Bolivudas karali dēvētais indiešu aktieris Šāhruhs Hāns (Shah Rukh Khan), kas ir pieprasītākais un atzītākais mūsdienu indiešu lomu atveidotājs. Video tapis pēc Dubaijas Tūrisma un tirdzniecības mārketinga korporācijas pasūtījuma Dubaijas reklāmas kampaņas #Be My Guest ietvaros. 

“Dubaija piedāvā gūt neaizmirstama ceļojuma pieredzi, ko neviens jums mūžam neatņems. Lai ko jūs vēlētos darīt – vai tie būtu ekstrēmi, adrenalīna pārpilnipiedzīvojumikā izpletņlēkšana vai tuksneša safari, vai garda kulinārijas pieredzeintriģējošu garšu, vai arī ceļojums ar ģimeni, draugiem vai mīļoto cilvēku – šī pilsēta patiesi piedāvā pilnu komplektu brīvdienu baudīšanai,” uzsverŠ. Hāns.

Nominācijā “Latvijas tūrisma produkts” 1. vietu izcīnīja Rīgas Tūrisma attīstības biroja jaunās tūrisma kampaņas “Insider’sGuide to Riga” pirmie trīs video stāsti par Rīgu ar dažādu rīdzinieku acīm – no mācītāja, seniora un sieviešu blogera skatu punkta, parādot, cik daudzpusīga var būt Latvijas galvaspilsēta. Īsfilmu ar atšķirīgo pieeju pilsētas reklamēšanā autors ir pazīstamais kinorežisors Jānis Nords, kurš režisējis arī vienu no starptautiski atzītākajām latviešu spēlfilmām “Mammu, es tevi mīlu”.

Otrā vieta nominācijā “Latvijas tūrisma produkts” piešķirta “LETA Video” īsfilmai “Mārupe”, kurā apgāzts stereotips, ka Mārupe ir tikai burkānu lauks vai privātmāju ciemats, savukārt žūrijas veicināšanas balvu izpelnījās īsfilma “Svētās Jaunavas Marijas svinības Aglonā”.

Nominācijā “kultūras tūrisms” 1. vieta piešķirta Austrijas tūrisma īsfilmai “Viennatabletrip”, ekotūrisms – Rumānijas īsfilmai “Man innature – beingonewithEurope’slastwildplaces”, tūrisma galamērķis – arī Dubaijas īsfilmai “Dubai’s #BeMyGuestwithShahRukhKhan”, piedzīvojumu tūrisms – Vācijas īsfilma “Dive to bealive”, tūrisma pakalpojumi – Portugāles video “SintraBlissHotel – be a king”, bet kategorijā “pasākumi, izstādes, kongresi” 1. vieta Dānijas īsfilmai par MogensDahl koncertzāli “1 yearin 1 minute”.

Rīgas domes organizētajā Starptautiskajā tūrisma filmu festivālā “TourfilmRiga 2017”, kas šajā pavasarī Rīgā notika jau desmito gadu pēc kārtas, kopumā tika iesūtīts rekordskaits – 761 tūrisma īsfilma no45 valstīm.Festivālu ar savām filmām atbalstīja arī Starptautiskā Tūrisma Filmu festivāla komiteja (CIFFT), iesniedzot citu valstu tūrisma filmu festivālos nominētās filmas. No pieteiktajām īsfilmām oficiālajai vērtēšanai tika atlasītas 195 filmas.

Starptautiskā žūrija, izvērtējot katras filmas ideju, kreativitāti un informācijas apjomu, noteica labāko tūrisma filmu septiņās kategorijās: kultūras tūrisms, ekotūrisms, tūrisma galamērķis, piedzīvojumu tūrisms, tūrisma pakalpojumi, Latvijas tūrisma produkts, kā arī pasākumi, izstādes, kongresi. Katrā nominācijā apbalvotas labākās īsfilmas un piešķirtas arī vairākas veicināšanas balvas.

Ar uzvarētāju pilnu sarakstu var iepazīties festivāla “Facebook” lapā (https://www.facebook.com/tourfilmriga).

Sandra Inkēna

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts