Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

07.11.2017

“Amber Beverage Group” nostiprina pozīcijas starptautiskajā tirgū

“Amber Beverage Group” (ABG), kas ir lielākais dzērienu ražotājs un izplatītājs Baltijā, līdz ar trīs gadu jubilejas sasniegšanu ievērojami spēcinājis savas pozīcijas. Uzņēmumu grupas portfelim pievienojušies jauni dzērienu zīmoli un stiprinātas esošo zīmolu līnijas, apgūti jauni eksporta tirgi, kā arī uzņēmuma īpašumā iegūti jauni uzņēmumi gan Latvijā, gan ārpus tās – izplatītāju tīkls Latvijā un Apvienotajā Karalistē, tekilas rūpnīca Meksikā un degvīna pārstrādes rūpnīca Krievijā.

“Pirms trīs gadiem mēs veicām ievērojamas investīcijas 100 miljonu eiro apmērā, lai izveidotu vienotu un spēcīgu, Rīgā bāzētu uzņēmumu grupu, kas spētu plānveidīgi un stratēģiski iezīmēt Latvijas vārdu eksporta kartē un virzīt mūsu produktus starptautiskajā tirgū,” stāsta “Amber Beverage Group” valdes priekšsēdētājs Sīmurs Pauls Ferreira. “Grupas sasniegumi tās trīs gadu pastāvēšanas laikā apliecina, ka tas bija pareizs lēmums centralizēt biznesa funkcijas, ieviest uzņēmumā vienotu  valodu un kultūru, sekmējot kopējo grupas sniegumu gan lokālā, gan starptautiskā mērogā,” noslēdz Sīmurs Pauls Ferreira.

Aizvadītajā nedēļā “Amber Beverage Group” atzīmēja jubileju, tiekoties ar uzņēmumu grupas ietekmes pusēm – valsts institūciju pārstāvjiem, sadarbības partneriem, uzņēmējiem un uzņēmēju organizācijām. Bildes no pasākuma apskatāmas bilžu galerijā: https://failiem.lv/u/vqp2ebbx. 

Uzņēmuma attīstība skaitļos
Uzņēmuma finanšu rādītāji apstiprina dzērienu ražotāja spēcīgās pozīcijas – 2016. gada apgrozījums turpinājis pieaugt, sasniedzot 257 miljonus eiro. Uzņēmums ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā, pērn valsts kopbudžetā iemaksājot 60 miljonus eiro. Investējot vairāk nekā 22 miljonus eiro, kompānija ir sākusi lielu ražošanas telpu modernizācijas un rekonstrukcijas projektu, ar mērķi apvienot divas esošās ražotnes zem viena jumta.

Šā gada laikā ABG pārstāvēto zīmolu portfelis pieaudzis līdz 190 starptautiski atpazīstamiem zīmoliem, kā arī uzņēmuma paspārnē ir vairāk nekā 400 augstas kvalitātes vīna zīmolu no 45 vīna darītavām visā pasaulē. Uzņēmums pērnajā gadā pārdevis vairāk nekā 37 miljonus pudeļu. Valstu saraksts, uz kurām uzņēmumu grupa īsteno eksportu, ir paplašinājies par 20 valstīm, kopumā nodrošinot produkcijas izplatīšanu 170 starptautiskos tirgos. Galvenie atslēgas tirgi vēl joprojām saglabājušies nemainīgi – Baltijas valstis, Krievija, Amerikas Savienotās valstis, Meksika un Eiropa – Apvienotā Karaliste, Spānija, Portugāle un Itālija.

Uzņēmuma paplašināšanās starptautiskā mērogā
Uzņēmums paplašinājis darbību arī no ģeogrāfiskā aspekta, iegādājoties tekilas rūpnīcu Meksikā, kurā tiek ražots premiāls tekilas zīmols “Rooster Rojo”. Tāpat uzņēmums pastiprinājis savu klātbūtni Apvienotās Karalistes tirgū, iegādājoties izplatītāju tīklu “Cellar Trends”, kas ir lielākais neatkarīgais dzērienu izplatītājs reģionā. Uzņēmumu grupa kļuvusi arī par alkoholisko dzērienu izplatītāja “Interbaltija AG” 100% akciju īpašnieci, apvienojot kompetences alkoholisko dzērienu vairumtirdzniecībā. Šā gada laikā tiks noslēgta vienošanās arī par jaunas degvīna ražotnes iegādi Tambovā, Krievijā.

Zīmolu jaunumi un sasniegumi
“Esam paplašinājuši savu zīmolu portfeli, izveidojot īpašu dzirkstošā dzēriena līniju “Cosmopolitan Dīva” un atklājot tekilas zīmolu “Rooster Rojo” jeb “Sarkanais gailis”. Papildus jauniem produktiem esam pievienojuši labi pazīstamo “Moskovskaya” degvīna zīmolu, kā arī spēcīgas un pozitīvas pārmaiņas piedzīvojis tautā mīlētais zīmols “Rīgas Melnais Balzams”, stāsta grupas valdes priekšsēdētājs Sīmurs Pauls Ferreira.

“Rīgas Melnais Balzams” ģimenē šajā gadā sagaidīts jaunpienācējs – “Rīgas Melnais Balzams Ķiršu”, kas jau pirmajos divos mēnešos sasniedza pārsteidzoši augstus pārdošanas apjomus – vairāk nekā 700 000 pudeļu.

Degvīna “Moskovskaya” līnijā sagaidīti jaunpienācēji – “Moskovskaya Silver” un “Moskovskaya Limited Edition”, ko atzinīgi novērtējuši arī starptautiskajā vidē. Britu laikraksts “The Independent” šo degvīnu ierindojis starp sešiem labākajiem Krievijas degvīniem pasaulē.

Sabīne Rutka

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. TĀ PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA. 


  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts