Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

11.03.2021

Amber Beverage Group investē 15,5 miljonus eiro automatizētās noliktavas iekārtās


Globālā alkoholisko dzērienu ražošanas un izplatīšanas kompānija Amber Beverage Group parakstījusi līgumu ar pasaules vadošo noliktavu iekārtu ražotāju Jungheinrich par automatizētās augstplauktu noliktavas izveidei nepieciešamo iekārtu iegādi 15,5 miljonu eiro vērtībā. Apgūstot 8,9 hektāru platību Rīgas ostas teritorijā, Baltijā modernākās noliktavas teritorijas sagatavošanas darbus plānots uzsākt jau šī gada aprīlī.

“Mums ir svarīgi nodrošināt maksimāli efektīvu kravu jeb palešu pārvaldību mūsu sadarbības partneriem vairāk nekā 185 valstīs, tādēļ turpinām mūsu kompānijai raksturīgo investīciju projektu attīstības ātrumu,” komentē “Amber Beverage Group” izpilddirektore Jekaterina Stuģe. “Lielāko daļu no investīcijām ieguldām jaunās noliktavas kodolā – mūsdienīgam aprīkojumam un tehnoloģijām, kas vēlreiz apliecina “Amber Beverage Group” tālejošos plānus, kļūstot par vienu no 10 ietekmīgākajiem un modernākajiem dzērienu industrijas spēlētājiem pasaulē,” stāsta Jekaterina Stuģe.

“Esam gandarīti, ka Latvijā tiks īstenots šāda mēroga loģistikas automatizācijas projekts. Pēc sava apjoma, sarežģītības un automatizācijas līmeņa šis projekts ir ievērojams ne tikai Baltijas līmenī, bet arī visā Eiropā. Varam būt lepni, ka tieši Rīgā uzstādīsim vismodernākos palešu un sīkpreču krautņotājkrānus, palešu un sīkpreču konveijerus, automātiskās komplektēšanas sistēmas “Pick-By-Light” un “Put-By-Light”, pilnībā automatizētus iekrāvējus, un to visu savā starpā savienosim ar visjaudīgāko noliktavas pārvaldības sistēmu,” komentē Māris Supe, “Jungheinrich Lift Truck” pārdošanas vadītājs Baltijas valstīs.

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar projektēšanas kompāniju  “AI ENGENEERING”, un kopumā projekta gaitā plānots apgūt vairāk nekā 33 miljonus eiro. Būvniecības pirmajā kārtā plānots apgūt vairāk nekā 24 000 kvadrātmetru, izveidojot automatizētās noliktavas pasūtījumu uzglabāšanas, komplektēšanas un izsniegšanas zonas, kā arī administratīvo daļu.

Automatizētās noliktavas augsto plauktu daļā nav paredzēta darbinieku atrašanās un visi procesi tiks nodrošināti bez tiešas cilvēku klātbūtnes. Kopējais noliktavas augstums sasniegs 24 metrus, kur plauktos 9 stāvos viena virs otras tiks novietotas paletes. Kompānijas šī brīža noliktavu kapacitāte ir 25 000 palešu vietu, savukārt jaunajā noliktavā varēs vienlaicīgi uzglabāt  35 000 palešu, vajadzības gadījumā paplašinot noliktavas ietilpību līdz 45 000 palešu vietām. Līdz ar jaunās noliktavas izveidi plānots apvienot trīs “Amber Beverage Group” pašreizējās Rīgas noliktavas, jaunās noliktavas plānotajai plūsmai sasniedzot 360 000 apstrādāto palešu gadā.


Sabīne Rutka

  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts