Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

16.09.2011

Alsungā atklās zivju miltu un zivju eļļas ražotni

Šodien plkst.14 Alsungā atklās SIA "Venta FM" zivju miltu un zivju eļļas ražotni, aģentūru LETA informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Zoldners.

Ražotnē, apstrādājot zivju atkritumus un sīkas svaigās zivis, pirmajā darbības gadā plānots saražot 3000 tonnas zivju miltu un 750 tonnas zivju eļļas. Gatavo produkciju plānots eksportēt uz Eiropas un NVS valstīm. Ja būs pieprasījums, nelielus apjomus varētu realizēt arī Latvijā.

Uzņēmums iepirks izejvielas no visām lielākajām Latvijas zvejniecības kompānijām, tostarp no SIA "BraDava" un SIA "Verģi". Tāpat noslēgti priekšlīgumi par izejvielu iegādi ar poļu un dāņu zvejniekiem.

Par ražotnes būvniecības vietu izvēlēta Alsunga, jo tā atrodas pa vidu starp neaizsalstošajām Ventspils un Liepājas ostām un netālu ir arī Pāvilosta, skaidroja Zoldners. Ražotnes būvniecība un ražošanas iekārtu iegāde izmaksājusi 3,5 miljonus latu. Ražotne Alsungā izveidota, galvenokārt izmantojot AS "Swedbank" piešķirto aizdevumu, bet daļu izmaksu sedzis uzņēmuma akcionārs. Zoldners prognozē, ka ražotnes būvniecība atmaksāsies piecu gadu laikā.

Sākotnēji uzņēmums plāno strādāt ar trīs miljonu latu apgrozījumu gadā. Ražotnē strādās 15 darbinieki, bet ar laiku uzņēmumā strādājošo skaits varētu pieaugt līdz 20. Ražošanas process būs automatizēts, tādēļ liels darbinieku skaits nav nepieciešams, skaidroja Zoldners.

Ražotnes atklāšanas pasākumā plāno piedalīties arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).


Avots: LETA

  

Vēl ziņas

Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā!
Kā pareizi un droši pagatavot Līgo svētku maltīti uz ugunskura: praktiski padomi un receptes
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Restorāna “Hercogs” šefpavārs Andris Rūmītis Jāņos iesaka eksperimentēt ar jaunām garšām


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts