Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

20.03.2013

Alkohola ražotāji atbalsta stingrākas likuma prasības jauniešu alkoholisma mazināšanai

Atbildības ieviešana nepilngadīgajiem par alkoholisko dzērienu iegādāšanos, kā arī pienākums jauniešiem līdz 25 gadu vecumam uzrādīt apliecinošo dokumentu, pērkot alkoholu, palīdzēs nodrošināt likumā iekļauto kontroles normu izpildi, norāda Latvijas Alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācijas (LADRIA) pārstāvji.

Asociācija atbalsta šobrīd Saeimā skatītos grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK), uzsverot, ka šīm izmaiņām ir būtiska nozīme alkohola nozares problēmjautājumu risināšanā. 

“Jaunie APK grozījumi ir vērsti uz to, lai dalītu tirgotāja atbildību ar pircēju, kas rīkojas ārpus likuma. Obligāta dokumentu uzrādīšana personām vecumā līdz 25 gadiem palīdzēs izvairīties no situācijām, kad jaunietis izskatās vecāks par saviem gadiem un nelikumīgi iegādājas alkoholu. 

Atbildības ieviešana par alkoholisko dzērienu iegādi arī nepilngadīgajām personām ir atbalstāms preventīvs pasākums,  kas, cerams, palīdzēs mazināt alkohola patēriņu jauniešu vidū,” uzsver LADRIA valdes loceklis Valters Kaže. 


“Atzinīgi ir vērtējams arī tas, ka grozījumi paredz stingrāku mehānismu ieviešanu nelegālā alkohola tirdzniecības apkarošanai,” turpina V. Kaže. 

“Soda uzlikšana nekustamā īpašuma īpašniekam, kuram piederošās  telpās notiek nelikumīga alkoholisko dzērienu izgatavošana, glabāšana vai realizācija,  vairos privātīpašnieka atbildību  un kalpos kā papildus instruments  policijai šādu pagrīdes darboņu efektīvākai apkarošanai”, pauž V.Kaže. 14. martā APK grozījumi tika pieņemti Saeimā otrajā lasījumā. Līdz marta beigām turpināsies priekšlikumu iesniegšana Saeimas Juridiskajai komisijai, kas gatavos likumprojekta redakciju galīgajam trešajam galīgajam lasījumam. Valters Kaže
LADRIA valdes loceklis


  

Vēl ziņas

Jūrmalā durvis vērusi jauna viesnīca Rixwell Collection Seaside Hotel
Valmiermuižas alus šī gada pirmajos trīs mēnešos sasniedzis alus pārdošanas rekordu
Šefpavāru atziņas
Pagarināts eko kampaņas termiņš: pieņem pārstrādei virtuves piederumus līdz maija beigām
Investējot 1,3 miljonus eiro, McDonald’s atver jaunu restorānu Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts