Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

04.04.2013

Alkohola nozares uzņēmēji atbalsta administratīvo sodu ieviešanu alkohola pārdošanas kontrolei

Komentējot Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA)  pausto viedokli par to, ka Saeimā otrajā lasījumā atbalstītais likumprojekts, kurš paredz noteikt administratīvo atbildību pārdevējam un juridiskām personām par alkohola pārdošanu pircējiem no 18 līdz 25 gadiem, kuri neuzrāda dokumentus, būs nesamērīgs un palielinās spriedzi sabiedrībā, 

Latvijas alkohola ražotāju un tirgotāju asociācijas (ARTA) un Latvijas alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācijas (LADRIA) biedri pauž vienotu viedokli par to, ka stingrāka sodu noteikšana par Alkohola aprites likuma neievērošanu veicinās pircēju līdzatbildību un liks nopietnāk aizdomāties par sekām, kas iestāsies, pārkāpjot likumu. 

"Likums ir likums. Ja likumā tiek iestrādāta norma, ka 18-25 gadus veciem jauniešiem ir jāuzrāda dokumenti, tad jābūt arī mehānismam, kas šo normu iedzīvina un uztur.


Nozares viedoklis nav mainījies - likuma pārkāpums ir sodāms. Savukārt soda neparedzēšana šo dokumentu uzrādīšanas prasību padara par formālu un bezmaz absurdu. Ja mēs šo normu ieviešam nevis populistisku mērķu vadīti, bet rūpēs par sabiedrības veselību un likumu ievērošanu, arī sankcijām par likumpārkāpumu jābūt"- pauž  LADRIA valdes loceklis Valters Kaže. 

Alkoholisko dzērienu (izņemot alu) nozares asociāciju pārstāvji uzsver, ka  jau esošās likuma normas prasa pārdevējiem kontrolēt vecumu alkohola pircējiem, līdz ar to papildus spriedzes iemesliem arī nav pamata, jo pēc būtības pārdevējam tiek atvieglots viņa darbs uzliekot par pienākumu pircējam uzrādīt dokumentu. 

ARTA valdes loceklis Genādijs Kļepikovs, komentējot paredzēto administratīvo atbildību personām 18 līdz 25 gadus vecumā, kas izvairīsies no dokumentu uzrādīšanas, iegādājoties alkoholu, saka: „Vienmēr jādefinē prioritātes.

 Šajā gadījumā tā vēlme mazināt alkohola pieejamību nepilngadīgajiem. Vai ir kas svarīgāks par to? Iespējams, ka laika gaitā likuma normas var tik pārskatītas, taču pašreizējā situācijā šīs prasības, mūsuprāt, ir visatbilstošākās situācijai, kad saglabājas augsta alkohola pieejamība nepilngadīgiem un kontroles problēma”. Genādijs Kļepikovs


  

Vēl ziņas

Restorāna “Hercogs” šefpavārs Andris Rūmītis Jāņos iesaka eksperimentēt ar jaunām garšām
Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts