Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

07.03.2021

airBaltic kā viena no pirmajām lidsabiedrībām pasaulē izmēģinās IATA Travel Pass


Latvijas lidsabiedrība airBaltic ir starp pirmajām aviokompānijām pasaulē, kas paudusi atbalstu Starptautiskās Gaisa satiksmes asociācijas (IATA) pārrobežu ceļošanai paredzētā risinājuma Travel Pass ieviešanai. IATA Travel Pass ir mobilā aplikācija, kas palīdzēs pasažieriem vienkāršāk un drošāk plānot savu ceļošanu saskaņā ar valdību prasībām par Covid-19 testu vai vakcīnu veikšanu.

airBaltic paziņojusi, ka izmēģinās IATA Travel Pass – mobilo ceļošanas un vakcinācijas dokumenta risinājumu – lidojumos Rīga–Amsterdama un Rīga–Oslo. Izmēģinājums ilgs trīs nedēļas, un airBaltic klienti šajos maršrutos tiks lūgti tam pievienoties.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Ceļošana šobrīd pasažieriem kļūst aizvien sarežģītāka. Mēs novērtējam, ka IATA ieviesusi globālu risinājumu, kas spēj atvieglot ceļošanu, vienlaikus palielinot uzticamību testēšanas apliecinājumam, ko pasažieriem bieži nākas uzrādīt pie iekāpšanas lidmašīnā.”

Latvijas Republikas satiksmes ministrs Tālis Linkaits uzsver: “IATA Travel Pass nodrošinās iespēju airBaltic ieviest vienkāršu un drošu risinājumu, kas palīdzēs gan valdībām apstiprināt testa rezultātu autentiskumu, gan laboratorijām izdot atzītus apliecinājumus. Tādējādi tiks ievērojami samazināta ceļošanas sarežģītība.”

“Testu veikšana ir tūlītējs risinājums, lai droši atvērtu robežas un savienotu cilvēkus, un laika gaitā, visticamāk, pārietu pie vakcinācijas prasībām. Jebkurā gadījumā droša sistēma, lai pārvaldītu Covid-19 testēšanas vai vakcinācijas informāciju, ir ārkārtīgi svarīga. IATA Travel Pass ir risinājums, kam var uzticēties gan ceļotāji, gan valdības. Tas izstrādāts, uzsvaru liekot uz datu drošību, ērtumu un pārbaudi. Mēs esam lepni sadarboties ar airBaltic un Latvijas valdību IATA Travel Pass ieviešanā. Šis ir svarīgs solis, lai pandēmijas laikā nodrošinātu starptautisku ceļošanu, sniedzot ceļotājiem pārliecību, ka viņi ievēro visas Covid-19 ierobežošanai noteiktās ieceļošanas prasības,” skaidro IATA reģionālais viceprezidents Eiropā Rafaels Švarcmans (Rafael Schvartzman).

IATA Travel Pass ir balstīts uz pasažieru digitālo identitāti. Šis risinājums izstrādāts kā četri neatkarīgi moduļi, kas savā starpā spēj mijiedarboties. Šie moduļi aptver reģistrus normatīvajām ieceļošanas prasībām un laboratorijām/testēšanas centriem, pārbaudītu testēšanas/vakcinācijas apliecinājumu izsniegšanu un iespēju pasažieriem ceļošanas laikā, izmantojot savu mobilo ierīci, dalīties testu rezultātos ar iesaistītajām iestādēm. Šie moduļi var darboties kopā kā viens pilnīgs risinājums, vai arī tos var izmantot atsevišķi, lai papildinātu citas sistēmas. IATA ir izstrādājusi šos moduļus, lai nodrošinātu, ka tie ir savietojami ar citiem nozares risinājumiem, kā arī ir ilgtspējīgi ilgtermiņā.

Pasažieru veselība un drošība ir airBaltic galvenā prioritāte. airBaltic ieviesusi plašus veselības aizsardzības pasākumus un lidojumus organizē saskaņā ar atbildīgo institūciju rekomendācijām. Alise Briede

  

Vēl ziņas

Restorāna “Hercogs” šefpavārs Andris Rūmītis Jāņos iesaka eksperimentēt ar jaunām garšām
Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts