Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

29.01.2021

Aicina piedalīties pasākumos- Atvērtās dienas laukos un Mājas kafejnīcu dienas


Aicina piedalīties pasākumos- Atvērtās dienas laukos un Mājas kafejnīcu dienas. Šogad sagaidāms, ka pasākumi gūs lielāku atsaucību un atpazīstamību,
Lauku ceļotājs ir apvienojis spēkus pasākumu organizēšanā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).
 
Atvērtās dienas laukos arī šogad tiek plānotas kā sezonas atklāšanas pasākums - četras dienas maija beigās, no 27.-30. maijam. Šogad pasākumā īpašu uzsvars tiks likts uz ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, lai saglabātu un atbalstītu šo nozari. 

Tas būs atgādinājums tūristiem, ka laukos ir lieliskas un ļoti dažādas vietas, kur baudīt gardas maltītes un lauku labumus -  mājas virtuves, mājražojumu produkciju degustāciju vietas, kafejnīcas, krodziņi, pavāru restorāni, piļu un muižu restorāni, viesu un lauku mājas ar ēdināšanu, u.c.
 
Atvērtajās dienās laukos aicināti piedalīties tie tūrisma uzņēmumi, kas ikdienā (arī sezonāli) sniedz ēdināšanas pakalpojumus, piem.,:
  • lauku krodziņi un kafejnīcas;
  • mājas virtuves;
  • restorāni;
  • lauku labumu saimniecības, kas piedāvā degustācijas un ēdienu meistarklases;
  • nakstmītnes, kas saviem viesiem piedāvā arī maltītes;
Apskates saimniecības, kas piedāvā piknikus ar pašu gatavotiem ēdieniem.

Atvērtajām dienām laukos pieteikšanās būs pie Lauku ceļotāja - februārī tiks nosūta pasākuma dalībnieka anketu. Pasākumā varēs piedalīties dalībnieka pašu izvēlētās dienās un laikā no 27.-30. maijam - attiecīgi, vai 1, 2, 3 vai visas 4 dienas.

Ieskatam, 2020. gada "Atvērtās dienas laukos": https://www.celotajs.lv/lv/conf/0820-ADL
 
Mājas kafejnīcu dienas plānots rīkot pēc katra galamērķa izvēles - pašu galamērķu izvēlēti datumi augustā, septembrī, oktobrī. Tām nepieciešams koordinātors - vietējās tūrisma organizācijas vai kāds aktīvists/iniciators kā piem., informācijas centri, kultūrtelpas, pagasti vai novadi. "Lauku ceļotājs" un LIAA veiks mārketinga aktivitātes, apmācības un apkopos katra novadu piedāvājumus vienotā mājas lapā.
 
Ieskatam 2019. gada Lībiešu krasta mājas kafejnīcu dienas: https://www.celotajs.lv/lv/conf/MKD-0106
 
Būs aicināti piedalīties gan uzņēmēji, kas ikdienā sniedz ēdināšanas pakalpojumus, gan vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai tūrismu, bet šajā dienā ir ar mieru atvērt savas mājas/sētas un pacienāt viesus (nav jābūt bezmaksas).
 
Iepriekšējos gados šādas Mājas kafejnīcu dienas guvušas lielu atsaucību un dalība tajās ir laba iespēja popularizēt savu novadu vai kultūrtelpu kā interesantu tūrisma galamērķi. Mājas kafejnīcu dienām lūdzam pieteikties vietējos koordinātorus un savas teritorijas izvēlētos datumus Lauku ceļotājā, lai varam sākt komunikāciju. 


Lauku ceļotājs
 

  

Vēl ziņas

Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts