Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

30.06.2024

Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā


Sabiedriskā labuma programmas Augi & Draugi ikgadējā aptauja Gada augu produkts ir noslēgusies, un šogad par uzvarētāju kategorijā Uzkoda kļuva sāļo uzkodu zīmola Ādažu kartupeļu čipsi Sīpolīgais mikss, kamēr zīmola Selga sausmaizītes ar saulespuķu sēklām, linsēklām, ķiploku un čili pārslām kategorijā ieņem godpilno otro vietu.
Publiskā balsojuma rezultātā tika noskaidroti sabiedrībā iecienītākie augu produkti septiņās kategorijās – gaļas alternatīva, zivs un jūras produktu alternatīva, piena produktu alternatīva, jogurts, saldējums, gatava maltīte un uzkodas. No kopumā pieteiktajiem vairāk nekā 130 augu izcelsmes produktiem, kas mazumtirdzniecībā nākuši 2023. gadā,  balsojumam žūrija nominēja 52 produktus. Ikgadējā publiskā balsošana noritēja no 30. maija līdz 9. jūnijam, kopā savācot 1414 balsis. 

Kā norāda SIA Orkla Latvija valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons: “Mums kā uzņēmumam, kurš pārstāv vairākus Latvijā iemīļotus un zināmus zīmolus, ir ļoti būtiski ieklausīties patērētāju viedoklī. Mūsu patērētāji ir tie, kuri nosaka zīmolu produktu attīstību un iepazīstina mūs ar jaunajām garšas tendencēm. Tikpat būtiski ir rūpēties par produktu ilgtspēju un tieši šis faktors mudina mūsu sortimentā ieviest arvien jaunus augu valsts produktus. Mūsu ilgtspējas stratēģija paredz iedvesmot cilvēkus piekopt veselīgāku dzīvesveidu un esam pārliecināti, ka iegūtais Gada augu produkts 2023 tituls mūsu produktiem ir labs pierādījums, ka mūsu centieni tiek novērtēti!”
Ādažu čipsi, tajā skaitā kartupeļu čipsi Sīpolīgais mikss, tiek gatavoti no pārsvarā Latvijā, speciāli čipsu ražošanai audzētiem kartupeļiem, un zīmols saņēmis Starptautiskās ilgtspējas un oglekļa emisijas (ISCC)  sistēmas sertifikātu ISCC Plus, kas apliecina – kartupeļi, kas izmantoti Ādažu čipsu ražošanā, atbilst ilgtspējīgas lauksaimniecības izejvielu ieguves, piegādes un ražošanas principiem.


Savukārt zīmola Selga sausmaizītes ar saulespuķu sēklām, linsēklām, ķiploku un čili pārslām ir daļa no zīmola jaunās "Nature" produktu līnijas ar augstu augu valsts sastāvdaļu īpatsvaru, kas ir piemērotas arī veselīga dzīvesveida piekritējiem. 

Aptauja Gada augu produkts tiek rīkota programmas Augi & Draugi ietvaros, kas kopš 2018. gada konsultē uzņēmumus par kvalitatīvu augu valsts produktu un ēdienu ieviešanu un to efektīvu popularizēšanu. Šīs programmas ietvaros tiek izcelti jaunākie un inovatīvākie augu valsts produkti, kas nonākuši Latvijas tirgū.

Laura Bagātā

  

Vēl ziņas

Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā!
Kā pareizi un droši pagatavot Līgo svētku maltīti uz ugunskura: praktiski padomi un receptes


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts