Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

10.12.2012

ABSOLUT INVITE bārmeņu konkurss pulcēs sava aroda lietpratējus

Rīt, 11. decembrī Latvijas Bārmeņu federācijas (LBF) treniņcentrā (Rīgā, Citadeles ielā 2) norisināsies ABSOLUT INVITE bārmeņu konkurss, kurš notiek jau trešo gadu. Konkursā jau tradicionāli sacentīsies vien labākie un speciāli aicinātie bārmeņi, un, lai visiem būtu interesanti gatavoties ABSOLUT INVITE, konkursa noteikumi katru gadu tiek mainīti.

ABSOLUT INVITE 2012/2013 motīvs ir ART, ko no angļu valodas iespējams tulkot gan kā mākslu, gan arī izveicību un veiklību vai prasmes un zināšanas, tādējādi arī dalībnieku vidū ir 14 īpaši uz pasākumu aicināti sava aroda lietpratēji. Pirmo trīs vietu ieguvēji pavasarī dosies uz Zviedriju, lai cīnītos ar citiem Ziemeļvalstu pārstāvjiem. Fināla cīņa norisināsies Stokholmā no 1. līdz 3. martam. 

Kandidātu atlasei visās dalības valstīs ir konkrēti kritēriji, piemēram, bārmeņiem jābūt aktīvi strādājošiem profesijā vismaz trīs gadus un demonstrējušiem plašas zināšanas par izvēlēto arodu, kā arī jābūt pazīstamiem ar savām kokteiļu receptēm.

 Lai saņemtu aicinājumu dalībai ABSOLUT INVITE konkursā, bārmeņiem ir jābūt cienījamiem savu kolēģu vidū, pierādījušiem sevi dažādās bārmeņu sacensībās, kā arī jābūt kaislīgiem sava amata pratējiem.

Bārmeņu konkurss, nosakot trīs labākos, norisināsies trīs kārtās. 

Pirmkārt, dalībniekiem jāpilda rakstiskais tests, kurā demonstrējama profesionāla interese un izpratne par dzērienu vēsturi, kā arī citām aroda zināšanām. Ikvienam dalībniekam 25 minūšu laikā jāspēj atbildēt uz 25 jautājumiem. 

Otrā konkursa kārta ir tā saucamais Sensory jeb maņu tests, kura laikā dalībniekiem jāatpazīst dažādi šķidrumi un kokteiļi, izmantojot garšas un smaržas maņas. 

Treškārt, aicinātie bārmeņi demonstrēs savas spējas aktivitātē ar nosaukumu Creative Mixing, kuras ietvaros katrs dalībnieks jauks divus kokteiļus pēc saviem ieskatiem, paturot prātā ABSOLUT INVITE bārmeņu konkursa šā gada motīvu. Par iedvesmu bārmeņi drīkst izmantot jebkuru no radošajām nozarēm, proti, fotogrāfiju, tetovējumu vai grafiti mākslu utt.

Konkursa žūrijā ir Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents Raimonds Tomsons, viens no vadošajiem Latvijas vīnziņiem Jānis Kaļķis, kā arī Latvijas Bārmeņu federācijas pārstāvji – tās prezidents Raitis Akerblūms un valdes loceklis Andris Noreiķis. ABSOLUT INVITE bārmeņu konkursa dalībnieki: Andrejs Seņins, Pēteris Repečko, Rihards Onzuls, Ansis Ancovs, Oļegs Hindogins, Lauris Leitis, Zane Dūšele, Mārtiņš Janne Jannovs, Deniss Smirnovs, Pāvels Ļehkoduhs, Edgars Eldbergs, Staņislavs Jonāns, Valentīns Pereligins, Artis Vārpiņš. 


Laura Zatlere

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts