Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

14.01.2015

6.februārī godinās 2014. gada labākos Latvijas alus darītājus

Izvērtējot 2014. gadā paveikto un godinot izcilākos alus darītājus un nozares nozīmīgākos sasniegumus, šī gada 6. februārī tiks pasniegta Latvijas Alus gada balva 11 nominācijās. Latvijas Alus balvu pasniedz jau ceturto gadu pēc kārtas.

Aizvadītais gads nozarei bijis īpaši nozīmīgs, jo jaunu alus darītavu skaits bijis rekordliels - patlaban valstī strādā pavisam 29 alus darītavas, kas ir par 7 vairāk nekā pērn un ir apliecinājums nozares potenciālam un izaugsmei, kā arī alus kā latviešu tradicionālā dzēriena tradīciju pārmantojamībai.

Lai izvērtētu 11 nominācijām iesniegtos pieteikumus, izveidota starpresoru žūrijas komisija, kurā ir Zemkopības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Pārtikas uzņēmumu federācijas, Latvijas Iepakojumu asociācijas, Latvijas Reklāmas asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Rīgas tūrisma attīstības biroja ‘’Live Riga’’, Latvijas Alus darītāju savienības, kustības ‘’Par labu alu’’ un biedrības ‘’Alus brālība’’ pārstāvji. 

Pēc “Alus brālības” uzaicinājuma žūrijas komisiju vadīs pārtikas inženieris-tehnologs, bijušais ilggadējais ‘’Cēsu alus’’ vadītājs un alus entuziasts Kārlis Tomsons.

Balva tiks pasniegta 11 nominācijās: ‘’Lielākais alus tirdzniecības kāpums HoReCa grupā’’, ‘’Lielākais alus tirdzniecības kāpums veikalu grupā’’, ‘’Lielākais kāpums alus eksporta tirgū’’, ‘’Ieguldījums veselīgas dzīves vides veidošanā’’, ‘’Videi draudzīgākais ražošanas uzņēmums’’, ‘’Gada alus reklāmas tēls’’, ‘’Gada alus noformējums’’, ‘’Oriģinālākais alus kauss/glāze’’, ‘’Gada jaunums’’, ‘’Gada izaugsmes balva – gada veiksminieks’’ un ‘’Par mūža ieguldījumu alus nozarē’’.

‘’Latvijas alus darītavas strādā sīvas konkurences apstākļos, radot jaunus, inovatīvus produktus, kā arī attīstot eksporta potenciālu, sniedzot būtisku pienesumu Latvijas tautsaimniecībai. Nozares gada notikums ‘’Latvijas Alus gada balva 2014’’ ir labākais veids, kā sumināt labākos un iepazīstināt plašāku sabiedrību ar nozares sasniegumiem,’’ vērtē Kārlis Tomsons.

Latvijas alus gada balvu pirms četriem gadiem iedibināja biedrība ”Alus brālība’’, lai akcentētu sasniegumus nozarē, godinātu nozares veiksminiekus un stiprinātu nozarē strādājošo pašapziņu. Šo gadu laikā pasākums ir kļuvis par gada nozīmīgāko pasākumu Latvijas alus ražotājiem. Biedrība ‘’Alus brālība’’, kas ir dibināta 2012. gadā, apvieno alus brūvēšanas un alus baudīšanas profesionāļus un entuziastus ar mērķi popularizēt Latvijas senās alus darīšanas tradīcijas un veicināt kulturālu alus baudīšanu.
Latvijas Alus gada balva tiks pasniegta svinīgā ceremonijā 6. februārī plkst. 18  Mežotnes pilī. Kārlis Tomsons

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts