Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

23.06.2021

48% līgotāju apsver bezalkoholiskā alus lietošanu Līgo vakarā


Gandrīz puse jeb 48% līgotāju šogad apsver bezalkoholiskā alus lietošanu Līgo vakarā, liecina Valmiermuižas alus veiktā aptauja.* Iemesli tam ir dažādi – visbiežāk (28%) izvēlēties bezalkoholisko alu mudinātu nepieciešamība sēsties pie auto stūres, lai nokļūtu no vienas svinību vietas uz citu vai mājās. Ne velti katrs otrais jeb 51% aptaujāto bezalkoholisko alu atzinuši par labāko ballīšu dzērienu šoferīšiem.  

Bezalkoholisko alu kā dzērienu, kam Līgo svētkos jābūt uz galda katra mājās, atzinuši 33% aptaujāto. Savukārt 40% aptaujāto bezalkoholisko alu uzskata par labāko dzērienu, ko baudīt Līgo svētku laikā, lai Jāņu rītu sagaidītu spirgti un moži. 

“Par bezalkoholiskā alus arvien lielāko popularitāti liecina arī pieaugošie pārdošanas rādītāji: trīs bezalkoholiskā alus garšu ieviešana pērn ļāvusi dubultot “Kokmuižas” eilu pārdošanu un piedāvāt Latvijā brūvētu alternatīvu importa bezalkoholiskajam alum. Esam vienīgā alus darītava Latvijā, kas brūvē bezalkoholisko IPA (Indian Pale Ale), ko īpaši novērtējuši autovadītāji,” stāsta Valmiermuižas alusdarītavas saimnieks Aigars Ruņģis. “Vēlamies lauzt stereotipus, ka bezalkoholiskais alus nav īsts alus. Mēs to brūvējam tāpat kā īstu alu un tas garšo kā īsts alus”.   

Kopumā šajos Līgo svētkos līgotāji galvenokārt iecerējuši celt galdā Latvijā darītu alu – vietējās izcelsmes brūvējumu Līgo vakaram izvēlēsies 72% alus lietotāju, jo īpaši Latvijas mazpilsētās un laukos dzīvojošie.


Agnese Ruberte

  

Vēl ziņas

Lauku dzīvesveids kā tūrisma piedāvājums
Mājas kafejnīcu dienas no 2. jūlija
Jūrmalā atvērts jauns restorāns gardēžiem – Choice Jūrmala
Līgotāji šogad galdā cels dažādus sierus, alu, šašliku un svaigus dārzeņus
Ēšanas paradumi ir mainījušies uz veselīgākiem


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts