Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

10.07.2019

27. jūlijā Dundagā notiks Sklandraušu festivāls


27. jūlijā Dundagā notiks kārtējais Sklandraušu festivāls. Svētki tiks rīkoti par godu sklandrausim – vienam no Dundagas novada simboliem un lepnumiem. 

Tiek uzskatīts, ka tieši lībiešu krasts ir tā vieta, kur meklējama sklandrauša izcelsme.

Sklandrausis ir pirmais Latvijas pārtikas produkts, kura ražošanu aizsargā Eiropas Savienība, tas ir iekļauts Eiropas Komisijas reģistra sarakstā Garantēta tradicionālā īpatnība. Tas nozīmē, ka tam jābūt gatavotam atbilstoši apstiprinātai receptūrai un pat izmēram jāatbilst noteiktiem standartiem.

Sklandraušu festivālā tiks celtas godā vietējās tradīcijas, amatu un kultūras prasmes, darbosies tirdziņi, kafejnīcas, būs izklaides bērniem.

Svētku programma

Dundagas evaņģēliski luteriskajā baznīcā
Plkst. 11.00 Koncerts. Piedalās Ventspils Centra sākumskolas zvanu ansamblis Saules zvani. Vadītāja Sandra Sproğe. 
Pedagoga Edgara Kramiņa vadītās vokālās mākslas vasaras laboratorijas Izdziedi vasaru dalībnieki.
Ar šo koncertu Dundagas evaņģēliski luteriskā baznīca uzsāk ziedojumu vākšanas akciju Mana dvēsele slavē jaunam, skanīgam baznīcas zvanam.  

Dundagas parka estrādē
Plkst. 12.00 Festivāla atklāšana. 
Pils parkā apskatāma Anneles Slišānes darbu izstāde 100 deči Latvijai un Ances rokdarbnieču izstāde 100 cimdu pāri Latvijas simtgadei.

Plkst. 12.15 Diksilenda mūzikas grupas Sunny groove dixie koncerts.
Plkst. 13.05 Dundagas teātra kopas Tā viš i dzīves ainiņas.
Plkst. 13.20 Katlakalna folkloras kopas Rāmupe koncerts.
Plkst. 13.55 Tērpu demonstrējumi un mūsdienu tautas mūzikas grupa Daba san.
Plkst. 14.30 Dundagas Kultūras pils ansamblis Sendienas.
Plkst. 14.55 Saldus senioru akordeonistu ansambļa Akords un Vandzenes tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs Krepliņi koncerts.

Plkst. 15.35 Gods godam pretī nāk. Godināsim pasākuma Slīteres ceļotāju dienās rīkotās Latvijā pirmās Mājas kafejnīcu dienas dalībniekus. Pasākumā piedalās Saldus senioru akordeonistu ansamblis Akords un Vandzenes tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs Krepliņi.
Plkst. 17.00 Teātra izrāde Visādi ir un visādus vajag.

Kopienu teātra projekta Šekspīrs satiek Blaumani ietvaros veidotā teātra izrāde «Visādi ir un visādus vajag». Izrāde-koncerts Visādi ir un visādus vajag veidots tikai no latviešu tautas sakāmvārdiem un parunām un papildināts ar latviešu tautas dziesmām un dejām. Izrādes dialogos un epizodēs tiek atklātas cilvēku savstarpējās attiecības gan sociālajā, gan sadzīves jomā. Ikviens cilvēks jau kopš bērnības zina kādu sakāmvārdu vai parunu. Piemēram, «velk ādu pār acīm», «nu ja, kaimiņu vista jau vienmēr izskatās labāk par paša zosi» vai «mīlestību, klepu un dūmus grūti noslēpt». Dundagas Kultūras pils režisore Vaira Kamara pētot šo folkloras žanru, no latviešu sakāmvārdiem un parunām ir izveidojusi dramaturģisko materiālu, un gala rezultātā tapusi teātra izrāde Visādi ir un visādus vajag. 

Izrādē piedalās Dundagas Kultūras pils amatierteātris Vojmanšes!, Dundagas jauktais koris, tautas deju kolektīvsDun – Dang, mūsdienu deju kolektīvs Sensus, reperis – hip-hop izpildītājs Jānis Klucis, Katlakalna folkloras kopa Rāmupe un mūsdienu tautas mūzikas grupa Daba san

Izrādi finansiāli atbalsta Latvijas Nacionālais kultūras centrs un fonds INITIUM.
Plkst. 21.00 Mūzikls. Pedagoga Edgara Kramiņa vadītā vokālās mākslas vasaras laboratorijas Izdziedi vasaru mūzikls Mūzikas skaņas. Biļešu cena 3,00 €.
Plkst. 23.00 Balle. Spēlē grupa «Ilūzija». Biļešu cena 3,00 € .

Dundagas pilī
Plkst. 13.00 Muzikāla izrāde. Pedagoga Edgara Kramiņa vadītā vokālās mākslas vasaras laboratorijas «Izdziedi vasaru» muzikāla izrāde «Lauvas acenes». Biļešu cena 3,00 €.

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts