Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

17.01.2020

22. un 23.februārī norisināsies amatalus festivāls Riga Craft Beer Weekend

Rīgā 22. un 23.februārī norisināsies amatalus festivāls Riga Craft Beer Weekend, kurā piedalīsies apmēram 30 darītavas, piedāvājot neierastas un pārsteidzošas amatalus garšas no Polijas, Krievijas, Igaunijas, Lielbritānijas un Latvijas, informē alus, kvasa un iesala dzērienu biedrības Alus brālība pārstāvji.

Katra no darītavām festivālā piedāvās pa trim, četrām sava brūža labākajām un pašu prāt veiksmīgākajām alus garšām, kas lielākoties, Latvijā pagaidām nav nopērkamas.

Alus festivāls, kur sabrauc daudzveidīgi un, lielākoties, citviet nesastopami amatalus meistari, ir īstā vieta, kur gūt savu saprašanu par amatalu, tā fantastisko daudzveidību un paša gaumi plašajā amatalus piedāvājumā,” norāda festivāla dalībnieks, darītavas Labietis un alus bāru Miezis un kompānija līdzīpašnieks Reinis Pļaviņš.

Pasākums notiks jau otro gadu, un šogad apmeklētājiem ieeja festivāla teritorijā būs par būtiski draudzīgāku cenu.

“Pirmo reizi organizējot Baltijā vērienīgāko amatalus festivālu, izvirzījām ambiciozus mērķus ne vien sapulcināt patiesi daudzveidīgas un interesantas alus darītavas no visas pasaules, bet arī nodrošināt ikvienam apmeklētājam iespēju simtos skaitāmos alus veidus degustēt bez papildus maksas. Tā kā visi dzērieni bija pieejami bez samaksas, turklāt katrā no festivāla dienām notika arī koncerti, biļetes cena bija noteikta salīdzinoši augsta. Tas ir amatalus festivālos sastopams, tomēr rets formāts par ko vēlāk saņēmām arī iebildumus. Tādēļ šogad formātu mainām, piedāvājot amatalus festivālos ierastāku kārtību, kas paredz festivālā ienākt par salīdzinoši zemu cenu, taču par katras alus šķirnes degustāciju

jānorēķinās ar žetoniem. No savas puses katram atnācējam pasniegsim īpašo kolekcijas glāzi degustācijai no SHAW, kā arī trīs žetonus, kas ļaus nobaudīt kādu no daudzajiem alus veidiem. Savukārt papildus žetonus tālākām degustācijām, ikviens varēs turpat uz vietas iegādāties, jau pēc tam, kad būs novērtēts piedāvājums un gūta izpratne par to, kurus no alus veidiem ir interese pagaršot,” skaidro biedrības Alus brālība vadītājs Andrejs Šikors.

Ieejas biļetes uz starptautisko amatalus festivālu Riga Craft Beer Weekend jau pieejamas interneta vietnē www.bezrindas.lv. Ir nopērkamas gan vienas dienas biļete, gan arī biļete uz abām festivāla dienām. Līdzīgi kā pērn, arī šogad rīkotāji būs parūpējušies par ērti pieejamām ūdens vietām, kur ikviens varēs izskalot savu glāzi, kā arī padzerties, lai pēc katras degustācijas sagatavotu sevi nākamās alus šķirnes īstenai izgaršošanai. Festivālā būs iespēja iegādāties arī maltīti, bet DJ gādās par muzikālo fonu.

Papildus tam festivālā risināsies arī beer ponga turnīrs, kas Latvijā gūst aizvien lielāku popularitāti. Divās dienās tiks noteikta festivāla meistarīgākā komanda, taču savas iemaņas izmēģinājuma mačos varēs novērtēt arī iesācēji un apmeklētāji. Festivālā būs pieejams arī novuss un citas spēles. Savukārt pēc degustācijām ikviens apmeklētājs varēs piedāvātos alus veidus un darītavas novērtēt tiešsaistes interneta balsojumā starptautiskā alus reitinga vietnē.

Latvijas amatalus meistari akcentē, ka ikvienas jaunas alus garšas izstrāde ir radošs process. Katrai alus garšai ir savs stāsts, kas garantē piedzīvojumus un atklājumus. Tādēļ festivālā brūveri priecāsies ne vien piedāvāt savu labāko brūvējumu degustācijām, bet arī atklāt katra alus veida stāstu, sniegt rekomendācijas tā labākai izbaudīšanai un novērtēs iespēju dzirdēt apmeklētāju atsauksmes.

“Teju visas darītavas festivālā pārstāvēs paši brūžu vadītāji un alus meistari, kas citkārt reti kur sastopami. Tādēļ iedrošinu apmeklētājus izmantot iespēju brūveriem uzdot arī savus jautājumus,” akcentē Andrejs Šikors, atgādinot, ka, pasākumā ieeja atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Amatalus festivāls Riga Craft Beer Weekend 22. un 23. februārī risināsies Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, Rīgā, Uzvaras bulvārī 5.

Amatalus festivāls Riga Craft Beer Weekend pirmo reizi risinājās 2019. gada janvārī, kad iespēju degustēt un novērtēt simtiem dažādu alus veidu izmantoja vairāki tūkstoši cilvēku.

Avots: LA

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts