Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

26.02.2015

2014. gadā tūristu skaits Rīgā sasniedzis 2 miljonus

2014.gadā Rīgas viesnīcās un citās tūristu mītnēs apmetušies 1 122 926 viesi, kas ir par 15,6% vairāk nekā 2013.gadā. Pavadīto nakšu skaits palielinājies par 10%, sasniedzot 1 953 199 naktis, liecina Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) apkopotā Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija. Taču kopējais tūristu skaits sasniedzis 2 miljonus. 

Vislielākais apkalpoto tūristu skaits Rīgas viesnīcās un citās tūrisma mītnēs reģistrēts no Krievijas – 18,4%, Vācijas – 11,9%, Igaunijas – 7,2%, Lietuvas – 6,3%, Norvēģijas – 5,8%, Somijas – 5,7%, Zviedrijas – 5% un Lielbritānijas – 4,8%. 

Analizējot datus par RTAB mērķa valstīm, redzams, ka lielākais tūristu skaita pieaugums vērojams no Lielbritānijas – 50%, Vācijas – 40%, Beļģijas – 35%, Dānijas un Baltkrievijas – 30%, Nīderlandes – 20%. 

Lai arī aizvadītājā gadā par 6,5% samazinājies viesu skaits no Krievijas, šie tūristi vēl arvien veido lielāko daļu apkalpoto viesu Rīgas viesnīcās.

Analizējot kopējo tūristu skaitu pilsētā, papildus viesnīcu darbību raksturojošiem rādītājiem, ir jāņem vērā vēl pāris nozīmīgi faktori, kas būtiski ietekmē kopējo tūristu skaitu Rīgā. 

Pirmkārt, pērn Rīgā apkalpoti vairāki desmiti kruīza kuģi, kuru pasažieri Rīgā uzturas vien dienu, tādējādi neiekļūstot CSP apkopotajā statistikā. Piemēram, Tallink prāmju satiksmes maršrutā Latvija – Zviedrija vien pārvadājuši teju 700 tūkstošus pasažieru. Otrkārt, gandrīz trešā daļa tūristu Rīgā vairs neizvēlas nakšņot viesnīcās vai citās tūristu mītnēs, bet gan dod priekšroku alternatīvām naktsmītnēm.

“Apkopojot mums pieejamo informāciju un statistiku, droši varam apgalvot, ka kopējais tūristu skaits Rīgā 2014.gadā sasniedzis 2 miljonus. Mēs ļoti vēlējāmies un cerējām, ka tā notiks, un tas ir pateicoties veiskmīgai tūrisma nozares sadarbībai. 

Pērn piedzīvojām ievērojamu pavērsienu saistībā ar Krievijas tūristu skaita kritumu, tāpēc nolēmām vairāk koncentrēties uz Rietumu valstīm, kas ļāvis saglabāt stabilu tūristu skaita pieaugumu. Pozitīvu pienesmu devušas mūsu veiktās mārketinga aktivitātes, dalība dažādās izstādēs, Rīgas vārda izskanēšana vadošos medijos, stāvot līdzās lielām pasaules metropolēm,” skaidro Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja valdes locekle Vita Jermoloviča.

2014.gada 4.ceturksnī viesnīcās un citās tūrisma mītnēs apkalpoti 237 315 viesu, kas ir par 13,5% vairāk nekā šajā pašā periodā 2013.gadā. 

Gada pēdējos trīs mēnešos visvairāk viesu apkalpoti no Krievijas – 18,8%, Igaunijas – 9,2%, Lietuvas – 8,3%, Vācijas – 8,1%, Norvēģijas – 8% un Lielbritānijas - 5,5%. 

Procentuāli lielākais tūristu skaita pieaugums no noteiktajām mērķa valstīm  bijis no Lielbritānijas – 67,8%, Francijas – 50,3%, Vācijas – 48%, Dānijas – 39,4% un Somijas – 33,7%. 


Anna Blaua

  

Vēl ziņas

Vegāniem draudzīga konditoreja
No Lisabonas līdz Tallinai – top pasaules pilsētas attālinātajam darbam
Aptaujā atklājās- hotdogs ir iecienīta ātrā uzkoda jauniešu vidū
17. Oktobris - 30. Oktobris Rudens Rīgas restorānu nedēļa
Starptautiskā dzērienu izstāde Wine & Gourmet Japan kļūs par ProWine Tokyo


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts