Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

01.09.2014

2014. gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar 2013. gada 1. pusgadu, kravu kopējais apjoms ir pieaudzis

2014. gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar 2013. gada 1. pusgadu, svarīgākajās transporta nozarēs pārvadāto kravu kopējais apjoms ir pieaudzis par 2,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotā informācija par kravu pārvadājumiem.

2014. gada pirmajos sešos mēnešos ar dzelzceļa transportu pārvadāja 30,8 milj. t kravu, kas ir par 4,7% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā laika periodā.
Iekšzemē ar dzelzceļa transportu pārvadāja 0,4 milj. t kravu – par 7,5% mazāk nekā 2013. gada janvārī–jūnijā. Starptautiskajos dzelzceļa kravu pārvadājumos pārvadāto kravu apjoms pieauga par 1,4 milj. t  jeb 4,9%. Importa kravu pārvadājumi pieauga par 7,3% bet eksporta kravu pārvadājumi – par 3,7%. Kravu pārvadājumi tranzītā caur Latviju samazinājās par 35%. Dzelzceļa transporta kravu pārvadājumi uz un no Latvijas ostām veidoja 84,2% no starptautiskajiem pārvadājumiem un pieauga par 7,8%.

Ar autotransportu pirmajā pusgadā pārvadāja 28,1 milj. t kravu, kas ir par 0,5 milj. t jeb 2% vairāk nekā pagājušā gada janvārī–jūnijā. Pārvadāto kravu apjoma pieaugumu galvenokārt noteica tādu kravu kā lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti un koka un koksnes izstrādājumu pārvadājumu pieaugums attiecīgi par 23,9% un 7,2%.

Lielāko daļu (79,4%) no kopējā pārvadāto kravu apjoma ar autotransportu transportēja iekšzemē, kur pārvadājumi saglabājās iepriekšējā gada līmenī (pieaugums par 0,2%). Starptautiskie kravu pārvadājumi pieauga par  0,5 milj. t jeb 9,4%.

Gandrīz trešo daļu (31.3%) no ar autotransportu pārvadāto kravu kopapjoma veidoja metālu rūdas un citi ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra, 23,6% – lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti, zivis un citi zvejniecības produkti, bet 13% – koks, koksnes izstrādājumi (izņemot mēbeles, papīrs un tā izstrādājumi.Pa maģistrālo naftas produktu cauruļvadu šogad pirmajā pusgadā transportēja 3,3 milj. t naftas produktu, kas ir par 7,3% mazāk nekā pērnā gada pirmajā pusgadā.

Apkopotie dati par pasažieru pārvadājumiem ar sabiedrisko transportu pirmajā pusgadā liecina, ka kopējais pasažieru skaits pieaudzis par 1,4%, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri–jūniju.

Katrs otrais sabiedriskā transporta pasažieris pārvietojas ar regulāras satiksmes autobusu. Ar regulāras satiksmes autobusiem pirmajā pusgadā pārvadāja 72,2 milj. pasažieru – par 0,9% vairāk nekā 2013. gada 1. pusgadā. Lielāko daļu (99,7%) pasažieru pārvadāja iekšzemē. Pārvadāto pasažieru skaits iekšzemē pieauga par 0,9%, tai skaitā pilsētas nozīmes maršrutos par 2,9%. Reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos un reģionālajos starppilsētu nozīmes maršrutos pārvadāto pasažieru skaits samazinājās attiecīgi par 6,4% un 3,8%. Arī starptautiskajos maršrutos pārvadāto pasažieru skaits samazinājās par 7,9%.

Ar dzelzceļa transportu pirmajā pusgadā pārvadāja 9,4 milj. pasažieru un tas ir par 0,9% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā laika periodā. Iekšzemē, kur pārvadāja 98,5% no visiem dzelzceļa pasažieriem, to skaits samazinājās par 0,7%, bet starptautiskajos pārvadājumos (galvenokārt starp Latviju un Krieviju) – par 16,3%.

Ar pilsētu elektrisko transportu pirmajā pusgadā pārvadāja 46,8 milj. pasažieru, kas ir par 2,7% vairāk nekā pagājušā gada janvārī–jūnijā. Ar trolejbusiem pārvadāto pasažieru skaits palielinājās par 0,3%, bet ar tramvajiem – par 5,5%.

 

CST
Vida Lukaševiča  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts