Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

06.12.2016

17. decembrī Valmiermuižā svinēs Ziemas saulgriežus

Visi tradīciju mīļotāji aicināti 17. decembra vakaru no plkst. 19.00 līdz 22.00 pavadīt jautrā gaisotnē kopā ar folkloras draugu kopu „Skandinieki”. Ziemas saulgrieži jau no senākajiem laikiem ir bijuši gada gaišākie svētki, kad ļaudis cer, ka piepildīsies pat pašas slēptākās vēlēšanās. 

Tāpēc Valmiermuižas saime aicina visus vienoties Ziemas saulgriežu tradīciju vakarā, kur lustīgā noskaņā apgūt, kā svētki svinami īsteni latviski – no sirds izdancojoties, izdziedoties un nobaudot dažādas ziemīgas garšas.

Vakara pirmajā daļā būs iespējams visiem kopā izbaudīt Ziemas saulgriežu ritmu ritu dziesmās un saspēlē. Tas būs kā mierīgs ievads svētku svinēšanas tradīcijā ar „Skandinieku” uzstāšanos, kurā tiks iesaistīti arī sanākušie. Tam sekos jau smalkāka Ziemas saulgriežu tradīciju izprašana – sanākušie varēs nodoties mīklu minēšanai, rotaļām un zīlēšanai, ar kuras palīdzību ieskatīties nākotnē un izšķirt, kāda laime un prieki gaidāmi nākamajā gadā. Trešā vakara daļa solās būt visjestrākā, jo Valmiermuižas klēts viesistabā sabrauks ķekatnieki, sev līdzi vedot lustīgas dziesmas, laimes vēlējumus, rotaļas un dančus. Te nu nosēdēt mierā nevarēs neviens, jo kājas pašas jau gribēs griezties aizraujošo deju virpulī.

Ziemas saulgrieži nav iedomājami bez našķošanās, tāpēc Valmiermuižas Alus virtuves meistarīgie pavāri būs sarūpējuši īpašus gardumus, ar ko mieloties. Galdiņus aicinām rezervēt jau laikus, zvanot viesmīlīgajam Valmiermuižas klēts saimei pa tālr. 2026426.

/Ielūgumu cena: 7,00 EUR, tos var iegādāt „Biļešu Paradīze” kasēs un Valmiermuižas klētī līdzās alus darītavai, Dzirnavu ielā 2./

Rīko: Valmiemruižas kultūras biedrība

  

Vēl ziņas

Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā!
Kā pareizi un droši pagatavot Līgo svētku maltīti uz ugunskura: praktiski padomi un receptes
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Restorāna “Hercogs” šefpavārs Andris Rūmītis Jāņos iesaka eksperimentēt ar jaunām garšām


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts