Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

19.06.2017

1. jūlijs nav termiņš, kad preču un pakalpojumu tirgotājiem obligāti jābūt uzstādītiem kases aparātiem un sistēmām!

Šobrīd Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vienotajā datubāzē ir reģistrēti 2147 jaunajām tehniskajām prasībām atbilstoši kases aparāti un kases sistēmas. VID apstiprinājis atbilstības apliecinājumu jaunajām prasībām kases aparātu modelim SentoLan – E 1. Tas ir Polijā ražots modelis, kura apkalpojošais dienests ir SIA Universālās vadības sistēmas (UVS). 

Modelim SentoLan – E 1 nav fiskālās atmiņas moduļa, un tas piemērots mazam un vidējam biznesam, kam nav nepieciešamības iekārtai pieslēgt datoru. 

Tāpat šonedēļ piereģistrēta jaunajām prasībām atbilstoša kases sistēma degvielas tirgotājam Circle – K, kuras apkalpojošais dienests ir SIA Datakom. VID šodien ir saņēmis arī atbilstības apliecinājumu kases sistēmai TAP1.0., kuras apkalpojošais dienests ir SIA Tamro. Tāpat sertifikāciju ir ieguvusi pirmā specializētā stāvvietas iekāra HiPark AKM-1. 

Līdz ar to apliecinājumus par atbilstību jaunajām tehniskajām prasībām ir saņēmuši septiņi kases aparātu etalonmodeļi un divi kases sistēmu etalonmodeļi. Patlaban atbilstības pārbaudes vēl tiek veiktas 14 kases aparātu modeļiem un 15 kases sistēmām. 

VID atgādina, ka 1. jūlijs nav termiņš, kad preču un pakalpojumu tirgotājiem obligāti jābūt uzstādītiem kases aparātiem un sistēmām. Tas ir vēlams, bet, ņemot vērā objektīvos apstākļus, VID ar izpratni izturēsies un konsultēs tos komersantus, kuru kases aparātu modeļiem un sistēmām atbilstības pārbaude vēl tikai tiek veikta. 

Lai noskaidrotu, vai konkrētais kases aparāts vai sistēma jau ir sertificēta vai arī ir to vidū, kam sertificēšana vēl tiek veikta, VID aicina sazināties ar sava uzņēmuma kases aparātu un sistēmu apkalpojošo dienestu. Gadījumā, ja kases aparāts vai sistēma nav to vidū, klients var aicināt apkalpojošo dienestu konkrētajam modelim veikt sertifikāciju. 

Tiem uzņēmumiem, par kuru kases aparātu modeļiem jau tagad ir skaidrs, ka tos nav iespējams pielāgot jaunajām prasībām, VID 2. maijā ir izsūtījis vēstuli elektroniskajā deklarēšanas sistēma (EDS). Šie uzņēmēji tiek aicināti iegādāties kases aparātus, kas atbilst jaunajām tehniskajām prasībām. 

VID vienotajā datubāzē patlaban lietošanā reģistrēti 69 000 elektronisko ierīču un iekārtu. No 47 500 kases aparātu vairāk nekā pusi iespējams pilnveidot, turklāt, 19 000 kases aparātus lieto Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieki un sabiedriskā transporta nozares pārstāvji, kuriem jauni kases aparātu ieviešanas termiņš ir 2019.gada 1.janvāris. No 12 000 kases sistēmu 7 000 ir iespējams pilnveidot.

Šobrīd VID vienotajā datubāzē ir reģistrēti 2147 jaunajām tehniskajām prasībām atbilstoši kases aparāti un kases sistēmas.
Ar citu noderīgu informāciju par kases aparātiem un kases sistēmām var iepazīties VID mājas lapā:  https://www.vid.gov.lv/lv/kases-aparati-un-kases-sistemas

Lūdzam sazinieties ar mums, ja Jums rodas kādi jautājumi.

NRDATA POS SIA
Ernestīnes iela 24, Rīga, LV-1046
Birojs: +371 67599969
Mob.: +371 27791593
e-pasts: info@nrdata.lv
web: www.nrdata.lv
  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts