Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

09.08.2016

Viesnīcu zvaigžņu sistēma

Zvaigznes ir galvenais veids, kā pateikt viesnīcas luksusa līmeni. Piedāvājam informāciju par zvaigžņu vērtēšanas sistēmu un to nozīmi. 

* Tūristu. Visām istabām ir duša/wc vai vanna/wc, ikdienas istabu uzkopšana, visiem numuriņiem ir krāsu televizors, galds un krēsls, ziepes, pieejams telefons, ir recepcija, brokastis, dzērieni.

** Standarta. Visam, kas paredzēts pie 1 zvaigznes klāt nāk arī brokastu bufete, naktslampiņa pie gultas, dušas želeja, dvieļi, plaukti, arī zobu pasta, pieņem kredītkartes. 

*** Komforta. Recepcija atvērta 14 stundas diennaktī, sazvanāma visu diennakti, personāls zina vairākas valodas, recepcijā 3 cilvēku personāls, bagāžas serviss, dzērieni numuriņā, telefons istabiņā, viesnīcā pieejams internets, fēns vannas istabā, bagāžas vieta, veļas un gludināšanas serviss, pieejams papildus gultas veļas komplekta, sūdzību menedžmenta sistēma. 

**** Pirmā klase. Pie tā, kas ietilpst 3 zvaigžņu viesnīcas servisā, klāt nāk arī recepcija, atvērta 18 stundas diennaktī, ir lobby bārs ar sēdvietām un dzērienu servisu, brokastu serviss arī numuriņā, minibārs vai dzērienu serviss numuriņā visu diennakti, dīvāns ar galdu, halāts, čības, kosmētiskie produkti, interneta pieejamība, "À la carte"-restorāns

***** Luksuss. Klāt pie tā, ko piedāvā pirmās klases viesnīcas, nāk arī 24 stundu recepcija, personāls, kas zina vairākas valodas, apkalpojošais personāls pie durvīm, plaša uzņemšanas telpa ar sēdvietām un dzērienu servisu, katram viesim personīgs sveiciens ar svaigiem ziediem vai dāvanu numuriņā, 24 stundu minibārs un ēdienu serviss, dažādi skaistumkopšanas produkti, dators ar internetu numuriņā, seifs, gludināšanas, veļas mazgāšanas un apavu kopšanas serviss. 

*****S Luksuss, labāka. Šīm viesnīcām ir īpaši augstas prasības un kvalitātes standarti internacionālu viesu uzņemšanai. Šāds novērtējums tiek dots tikai tām viesnīcām, kas uzņemas intensīvu un personīgu apkalpošanu. 

Viesnīcās tiek veiktas nepārtrauktas pārbaudes ar speciāli iesūtītu viesu palīdzību, kas nosaka, vai viesnīcas serviss un apkalpošana atbilst tās zvaigžņu skaitam. Oficiāli sistēma sastāv no 5 zvaigznēm, taču ir dzirdēts arī par 7 zvaigžņu viesnīcām, kā Apvienotajos Arābu Emirātos. Lai gan šīs viesnīcas piedāvā izteiktu luksusu, kas ir daudz augstāks par tām ar 5 zvaigznēm, tomēr šīs viesnīcas pašas to nav izziņojušas. Konkrēti par viesnīcām AAE ir zināms, ka 7 zvaigznes tām piedēvējis kāds britu žurnālists un tāpēc to ir pārņēmuši arī citi. Patiesībā tiek uzskatīts, ka tādu 7 zvaigžņu viesnīcu vienkārši nav, jo sistēmā to ir tikai piecas.Tajā pašā laikā tiek uzskatīts arī, ka 5 zvaigžņu sistēma nespēj pilnībā sevi iekļaut visas pasaules viesnīcas, jo dažādība ir ļoti liela.

Video ar Dubaijas 7 zvaigžņu viesnīcu http://www.horeca.lv/horeca-tv/burj-al-arab-pasaules-ekskluzivaka-viesnica

  

Saistītie raksti

Viesību galda klāšana un viesu vietu iedalīšana
Uztura mācība- 5 veselīgi produkti, kurus jāēd ar mēru
Gardais piedāvājums no "Viesistaba" 9.-13. jūnijs
Šodien šokolādes kūku diena
Čīles vīni


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts