Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

14.05.2021

Turpinās pieteikšanās trim pārtikas nozares izstādēm EXPO 2020 ietvaros, pieejams LIAA atbalstsPasaules izstāde EXPO 2020 Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), rudenī un ziemā pulcēs vairāk nekā 190 dalībvalstu, lai meklētu kopīgus risinājumus globāliem izaicinājumiem. Viena no būtiskākajām aktualitātēm izstādes ietvaros būs pārtikas nozares izstādes un kontaktbiržas. Savu vēlmi piedalīties EXPO 2020 jau izteikuši tādi Latvijā zināmi uzņēmumi kā Lāči, Rāmkalni, Mottra, FELICI, Pērnes L, Balticovo un citi. Vēl līdz 26. maijam Latvijas pārtikas uzņēmumiem ir iespēja pieteikties dalībai nacionālajā stendā trijās EXPO 2020 paralēlās programmas izstādēs, kas veltītas gourmet kategorijas produktiem, saldumiem un bioloģiskajai pārtikai un dzērieniem. 

Latvijas pārtikas eksportam AAE un Tuvo Austrumu tirgū ir liels potenciāls, un arī paši uzņēmēji izrāda interesi par šo tirgu, vairākus gadus pēc kārtas aktīvi piedaloties lielākajā nozares izstādē Gulfood, norāda LIAA Eksporta veicināšanas nodaļas projektu vadītāja Anna Daudziņa. Līdz ar to šajā tirgū ir izveidotas labas iestrādes, kas palīdz sasniegt plašāku klientu loku. Trīs pārtikas izstādēs, kas novembrī un decembrī norisināsies paralēli EXPO 2020 plānotajiem pasākumiem, īpaša uzmanība tiks pievērsta tādiem produktiem kā gourmet segments, free from pārtika, etniskie produkti, saldumi, konditoreja, saldējums, bioloģiskā pārtika un dzērieni u. c.

“Šīs izstādes ir lielākās attiecīgo pārtikas produktu segmentu izstādes reģionā, un tās apmeklē plašs potenciālo partneru loks. Tā kā šogad tās norit paralēli EXPO, paredzams, ka izstādes piesaistīs vēl lielāku starptautisko apmeklētāju skaitu, paverot iespējas ne tika AAE un Tuvo Austrumu, bet arī citos tirgos. AAE aktīvi strādā pie situācijas normalizēšanas pandēmijas kontekstā, tādēļ pēc ilga pārtraukuma uzņēmējiem beidzot būs izdevība prezentēt savus produktus klātienē, vienlaikus piedaloties starptautiskā nozares izstādē un kļūstot par daļu no Latvijas EXPO paviljona,” stāsta Anna Daudziņa. 

Latvijas gourmet pārtikas produktu ražotāji aicināti pieteikties dalībai nacionālajā stendā starptautiskajā izstādē The Speciality Food Festival, kas norisināsies no 7. līdz 9. novembrim. Tā ir vadošā Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas reģiona gourmet produktu izstāde, kas norisinās paralēli citām specializētajām pārtikas izstādēm, pulcējot plašu apmeklētāju loku no dažādiem pārtikas produktu segmentiem. Šajā izstādē tiks pārstāvēti premium klases produkti, dzērieni, etniskie ēdieni, free from un bioloģiskā pārtika, Halal produkti, retas sastāvdaļas un garšvielas u. c. 

Līdzīga mēroga izstāde būs arī Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas reģiona lielākā saldumu un uzkodu izstāde YUMMEX (pieteikties dalībai nacionālajā stendā). Šī izstāde, kas arī norisināsies no 7. līdz 9. novembrim, tiek rīkota sadarbībā ar populārās ISM izstādes organizatoru Koelnmesse. Izstādē pārstāvētās produktu grupas ietver šokolādi un tās produktus, konfektes, cepumus, sāļās uzkodas, dabiskos saldumus un uzkodas, brokastu pārslas un to uzkodas, saldētus un svaigus konditorejas izstrādājumus, saldējumu u. c. 2019. gada izstādē YUMMEX piedalījās 252 uzņēmumi un 9000 apmeklētāju no 111 valstīm. 

Savukārt Latvijas bioloģiskās pārtikas un dzērienu ražotājiem ir iespēja pieteikties dalībai nacionālajā stendā lielākā Tuvo Austrumu bioloģiskās pārtikas izstādē Organic & Natural, kas norisināsies no 6. līdz 8. decembrim. Pieprasījums pēc bioloģiskiem produktiem reģionā pastāvīgi aug. Pielāgojoties Covid-19 pandēmijas izaicinājumiem, organizatori papildus klātienes izstādei rīkos virtuālu izstādi 28. un 29. septembrī, paverot iespēju jau iepriekš iepazīties ar klātienes izstādes potenciālajiem partneriem un palielinot izstādes apmeklējumu par vairāk nekā 30%. Pērn klātienes izstādē piedalījās vairāk nekā 1350 dalībnieku un 10 500 apmeklētāju no 48 valstīm. 

Pieteikšanās visām trim izstādēm atvērta līdz 26. maijam. 
Savukārt, izstādēm noslēdzoties, LIAA uzsāks tirdzniecības misiju, kuras ietvaros paredzētas produktu prezentācijas un B2B pasākumi Latvijas EXPO paviljonā. 

“EXPO ir iespēja satikt interesantus partnerus ne vien no reģiona, bet no aptuveni 190 valstīm, kas piedalīsies pasaules izstādē. Dalībai pārtikas izstādēs un Latvijas paviljona pasākumos uzņēmējiem būs pieejams gan finansiāls, gan organizatoriska rakstura atbalsts,” atgādina Anna Daudziņa.

Sīkāka informācija par pieejamo atbalstu: Anna Daudziņa, tālrunis 67039409, e-pasts
anna.daudzina@liaa.gov.lv.

Pasaules izstāde EXPO 2020 notiks no 2021. gada 1. oktobra līdz 2022. gada 31. martam. Papildu informācija par Latvijas dalību izstādē EXPO 2020 pieejama šeit: https://www.expo2020.lv/.Horeca.lv

  

Saistītie raksti

Sake
Pisko
Rudens Rīgas restorānu nedēļa no 9. oktobra
Vasaras deserts - saldējums
Krabju salāti (recepte)


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts