Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

02.01.2015

Pasaulē vecākā viesnīca

Pasaulē vecākā viesnīca atrodas Komatsu reģionā, Japānā. “Hoshi Ryokan” viesnīca ir dibināta 718.gadā un kopš tā laika tā ir piederējusi vienai ģimenei 46 paaudzēs.

Leģenda vēsta, ka 717.gadā kādam budisma skolotājam Taiko Daiši, kad viņš uzkāpis svētajā Hakusana kalnā, sapnī parādījusies kalna dievība, aicinot viņu doties uz aptuveni 20 kilometru attālumā esošo ciemu Avazu. Tur viņam bija jāatrod karstie avoti ar dziedinošām spējām. Dieviete aicināja Daiši kopā ar ciemata iedzīvotājiem atrakt avotus, lai tie uz mūžīgiem laikam palīdzētu turienes iedzīvotājiem.

Daiši tā arī izdarīja un kopā ar ciema iedzīvotājiem avotus atrada un atraka. Kad slimie cilvēki tajos iegremdējušies, tā tūdaļ tapa dziedināti. To redzot, Daiši pavēlēja savam māceklim Gario Houši šai vietā uzcelt SPA. Līdz ar to var teikt, ka budistu skolotājs šeit sāka pirmo SPA biznesu pasaulē. Viesnīca pārdzīvojusi daudzus imperatorus un karus.

Tagad «Hoshi» oficiāli atzīta par pasaulē vecāko viesnīcu un ir arī pasaulē senākais apzināti sāktais bizness. Viesnīca arī iekļauta Ginesa rekordu grāmatā.

Viesnīcā ir 100 istabas, iekšpusē ir divi karsto avotu baseini, vēl divi atrodas ārpusē.

Divvietīgas istabiņas cena ir 580 ASV dolāru par nakti, cenā iekļautas arī brokastis un pusdienas.

Ilze Mežniece


  

Saistītie raksti

Multipack. Iepakojumu materiāli, vienreizējie trauki - visplašākais sortiments (video)
22.03. konference profesionāļiem - Tūrisms. Viesnīcas
Vai zini ka Statoil Great Bakery gardās smalkmaizītes top Unox konvekcijas krāsnīs?
Fugu zivs - netradicionālās virtuves augstākā meistarklase
Uztura mācība. Cik veselīgas ir paku sulas


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts