Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

05.03.2018

Ostas pilsēta Bordo – ko iesākt šajā vasarā


Saistībā ar jaunu tiešo reisu Rīga-Bordo, ko no 3.jūnija piedāvās lidsabiedrība airBaltic, Horeca.lv piedāvā Bordo karstāko notikumu apskatu 2018.gada vasarā.

No 14.-18.jūnijam pasaulē lielākais pasākums veltīts vīnam – Bordo un Akvitānijas reģiona vīna festivāls. To katru gadu apmeklē vidēji 800 000 cilvēku, lai degustētu Bordo vīnus un satiktu vietējos vīndarus. 5 dienu laikā piedzīvosiet ballītes, koncertus, šovus un svētku uguņošanu. Festivāla ietvaros notiks arī mītiskās "Tall Ships Regatta" regates sacensības, kas pēdējoreiz pilsētā notika 1990.gadā un šogad atgriežas atkal par godu pasākuma 20. gadadienai. Regate pulcinās lielākos un skaistākos pasaules augsto mastu kuģus, kurus varēs apskatīt festivāla laikā, kā arī parādē 18.jūnijā, kad tie dosies atpakaļ atklātajos ūdeņos. Līdz 10.jūnijam festivāla biļetes cena būs 16 €, bet pēc tam - 21 €.

Iesakām apmeklēt jauno muzeju -"Musée Mer Marine", kas veltīts zemūdens pasaules vēsturiskajiem, zinātniskajiem un kulturālajiem aspektiem. Jaunais muzejs ir veidots laivas formā septiņos stāvos, un savu atklāšanu piedzīvos 15.jūnijā. Līdz septembrim tas piedāvās apskatīt arī 41 Kloda Monē meistardarbu.

Ja nepagūsiet uz minētajiem centrālajiem notikumiem šajā vasarā, pilsēta piedāvā arī virkni citu aktivitāšu un apskates objektu - upes, muzejus, mākslu, dzīvo mūziku, greznu vecpilsētu, pludmales un, protams, vīna dārzus.

Bordo vīna dārzi aizņem gandrīz 120 000 hektāru lielu teritoriju. Nekur citur Francijā tie neaizņem lielāku platību. Tas iekļauj 7650 vīndaru un 700 miljonu pudeļu gadā, no kuriem 88% ir sarkanvīns Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet franc un 12% baltvīns Semilion, Sauvignon blanc un Muscadelle. Vīna darītavas visbiežāk apbraukā ar auto, ar laivu, velosipēdu, autobusu vai apskata ejot kājām. Tieši ar velosipēdu pārvietoties pa Bordo ielām un lauku ceļiem ir ļoti iecienīts veids tūristu vidū.  

Bordo ir izslavēta arī ar, t.s., "Dolce Vita" vīna dārziem. "Dolce Vita" apzīmē izsmalcināto atmosfēru, ko piedāvā neskaitāmi īpašumi, kas agrāk bijuši vīndarītavas un muižas un mūsdienās kļuvušas par viesnīcām, viesu mājām, gastronomiskiem restorāniem un SPA. Daži minami piemēri ir Les Sources de Caudalie, Château Cordeillan‑Bages, Château Haut-Bailly, Château Léognan.

Ja meklējat labu iepirkšanās pieredzi, iesakām apmeklēt "Sainte Catherine" 1 kilometru garo ielu piepildītu tikai ar veikaliem, un uz kuras atrodas arī slavenais Galeries Lafayettes universālveikals. Tuvumā atradīsiet arī franču luksusa zīmola veikalus, kā Hermès un Vuitton, un mazo vietējo ražotāju butikus jeb "Boutique de créateurs".

Ja vēlaties atpūsties pie ūdens, Bordo tuvumā (45 minūšu braucienā) atrodas iekšzemes jūra The Bay of Arcachon.

Pilsētu viegli apskatīt iegādājoties Bordo pilsētas caurlaidi, kurā iekļauti: La Cite du Vin, 20 dažādi muzeji un pieminekļi, sabiedriskā transporta tīkls, ekskursija gida pavadībā vēsturiskajā centrā, izbrauciens ar panorāmas autobusu un kruīza brauciens. 24 stundu caurlaides cena ir 29€, 48 stundu cenas ir 39€.

Horeca

  

Saistītie raksti

Marta mēneša tēma -Francija. Atklāta izstāde Vins de Bordeaux
Veselīgs uzturs
Konditorejas izstrādājumi Lieldienām
Zemeņu kēksiņi ar zemeņu glazūru (recepte)
Kursu kalendārs oktobrim un novembrim


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts