Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

25.04.2015

Organisma attīrīšana pavasarī

„Ģimenes aptiekas” farmaceite Ligita Kukule sniedz padomus par to, kā pavasarī uzlabot pašsajūtu ar organisma attīrīšanas palīdzību. 
„Ģimenes aptiekas” farmaceite Ligita Kukule stāsta, ka vēsturiski pavasara gavēnis latviešiem ekonomisku apsvērumu dēļ kļuvis par neatņemamu dzīves sastāvdaļu, jo pavasarī, pirms jaunās ražas ierasti izbeigušies ziemas krājumi. Lai gan organisma attīrīšana labvēlīgi ietekmē jebkura cilvēka organismu, tādas pazīmes kā izsitumi, liekais svars, nepareiza vēdera izeja un tūkstoši locekļi būtu trauksmes signāls tam, ka organismam noteikti nepieciešama attīrīšana jeb detoksikācija, kas ir dabiska organisma atbrīvošana no uzkrātajām kaitīgajām vielām un sārņiem. Veicot organisma attīrīšanu, iespējams uzlabot metabolismu, optimizēt gremošanas procesu un gūt maksimālu enerģijas lādiņu, vienlaikus zaudējot svaru.

Organisma attīrīšana būtu jāveic no divām nedēļām līdz diviem mēnešiem. Šajā laikā ar sabalansēta uztura palīdzību no organisma iespējams izvadīt kaitīgo vielu radītos sāļus un sārņus, attīrīt zarnas, kas mazinās, piemēram, vēdera pūšanos un normalizēs vēdera izeju, kas savukārt ļaus labāk uzsūkt minerālvielas un olbaltumvielas. Aknu attīrīšana ne tikai uzlabos gremošanas procesu, bet arī ļaus justies enerģiskākiem un izskatīties veselīgākiem. Turpretī nieru attīrīšana ļoti labvēlīgi ietekmēs asinsspiediena līmeni. Organisma attīrīšanas laikā atindējas arī asinsvadi, limfa un šūnas, kas samazina sirdslēkmju un varikozo vēnu rašanās risku.

Kā būtiskākos elementus organisma attīrīšanas procesā farmaceite L.Kukule izceļ sabalansētu ēdienkarti un pietiekamu šķidruma daudzumu. Ēdienkarte būtu jāveido atbilstoši veselīga uztura piramīdai. No ēdienkartes būtu jāizslēdz trekni ēdieni, ievērojami būtu jāsamazina miltu izstrādājumu patēriņš, tāpat nevēlami ir kartupeļi, jo satur daudz cietes. Organisma attīrīšanas laikā būtu jāpārtrauc (vai jāsamazina līdz minimumam) arī sāls lietošana. Turpretī vēlami ir visu veidu augļi un dārzeņi, kā arī pilngraudu produkti, kas nodrošinās organismu ar šķiedrvielām. Papildu vitamīni organisma attīrīšanas laikā nebūtu jāuzņem, savukārt pēc organisma attīrīšanas noslēgšanas būtu vēlams lietot kompleksos vitamīnus, ņemot vērā to, ka no organisma tiek izvadītas arī pozitīvās vielas. 

Laikā, kad tiek veikta organisma attīrīšana, ļoti būtiski dzert daudz šķidruma – no 2 līdz 3 litriem dienā. Šķidrums palīdzēs paātrināt nevēlamo sārņu izvadīšanu no organisma. Ūdeni vēlams būtu dzert siltu, tam var pievienot arī citronu, jo šāda kombinācija ļoti labvēlīgi ietekmē metabolismu.

Pavasarī ļoti ieteicamas ir svaigas bērzu sulas, kuru bioloģiski aktīvās īpašības baros šūnas ar organiskajām skābēm, kā arī būs efektīvs organisma skalošanas palīglīdzeklis. Kafijas mīļotājiem, attīrot organismu, būtu ne tikai jācenšas samazināt kafijas patēriņš, bet pēc katras kafijas tases jāizdzer arī glāze ūdens. „Ģimenes aptiekas” farmaceite Ligita Kukule stāsta, ka aptiekās organisma attīrīšanai pieejams arī plašs dabisko tēju maisījumu klāsts. To sastāvā iekļauti dabas augi, kuriem piemīt urīndzenošas, kā arī organisma attīrīšanu veicinošas īpašības. Tomēr farmaceite piebilst, ka, dzerot pietiekamu daudzumu šķidruma, īpašas tējas nav nepieciešamas.

Papildus veselīgam uzturam organisma attīrīšanu var veicināt arī pirts apmeklējums, kas palīdzēs atvērt poras, līdz ar to paātrinot kaitīgo vielu izvadīšanu. Tāpat pozitīvu efektu radīs ārstnieciskās masāžas un vannas, piemēram, vanna ar jūras sāli.

Pirms uzsākt organisma attīrīšanu, „Ģimenes aptiekas” farmaceite iesaka pārdomāt turpmāko nedēļu noslogojumu. Attīrīšanas laikā nebūtu vēlams papildu stress un slodze. Organisma attīrīšanas laikā, īpaši pirmajā periodā, sārņu izvadīšana notiek sevišķi aktīvi, tāpēc noteikti būtu jābūt pieejamām labierīcībām. Tāpat organisma attīrīšanas sākumposmā, organismam intensīvi izvadot nevēlamās vielas, iespējama pastiprināta svīšana. Nereti attīrīšanas kūres sākumposmā pasliktinās arī garastāvoklis un parādās nervozitāte.

Cilvēkiem ar pazeminātu svaru, kuri plāno īstenot organisma attīrīšanu, būtu jāpadomā par to, vai zarnu trakta pastiprinātas darbības rezultātā netiks zaudēts vēl vairāk svara. Tāpat intensīva organisma attīrīšana nebūtu vēlama nepilngadīgiem bērniem un jauniešiem, kuru organisms vēl tikai attīstās. Turpretī vecāka gadagājuma cilvēkiem būtu objektīvi jāizvērtē sava pašsajūta un kopējais veselības stāvoklis.


horeca.lv

  

Saistītie raksti

Rīgas restorānu nedēļa priecēs gardēžus jau nākamnedēļ
Klientu apkalpošana un noliktavas uzskaite jaunā līmenī
Rudens Rīgas restorānu nedēļa jau nākamnedēl
No pieredzes līdz ienesīgumam – starptautisks seminārs Rīgā
Meistarklase- Skandināvu maize un tās pagatavošanas tehnikas


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts