Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Uzņēmumi / Piensaimniecība, ražošana, tirdzniecība

A/S "Trikātas siers" SIA "Latvijas piens"

A/S

Kontaktinformācija

Adrese:   "Baltā Māja", Trikāta, Trikātas pagasts, Beverīnas novads, LV-4731
Tālrunis:   Biroja administratore: 64707217 Pasūtījumu pieņemšana līdz plkst. 12.00 pa tālr. 64707241
E-pasts:   trikatassiers@trikatassiers.lv

Apraksts

A/s „Trikātas siers”  ir zemnieku kooperatīvam „Trikāta KS” piederošs piena pārstrādes uzņēmums, kas specializējies siera ražošanā. Uzņēmumā no kooperatīva biedru piegādātā piena ražo 17 veidu sierus – klasiskos Krievijas un Holandes, trīs veidu svaigos sierus ar garšvielām „Sniega bumbas”, sierus ar garšvielām „Sievas prieks” un „Vīra prieks”, zilā pelējuma sieru „Blue”, kūpināto sieru un latviešu tradicionālo sieto sieru. Uzņēmums ir vienīgais Latvijā, kas rūpnieciski ražo bioloģiskos sierus – Krievijas, Holandes un Blue. Pērn uzsākta arī puscieto nogatavināto apaļo sieru „Trikantālers” un „Trikantālers ar amoliņu” ražošana, kas ātri iekarojis patērētāju cieņu izcilās garšas dēļ.

"Trikātas siera" rūpnīca ir viena no senākajām pienotavām Latvijā. Tā dibināta 1896.gadā gadā, Trikātas muižas Baltajā mājā. Lidz šim uzņēmuma atrašanās vieta nav mainījusies, laika gaitā mainījušies vien uzņēmuma īpašnieki. Par ražotnes saimnieku 2006. gada nogalē kļuva zemnieku kooperatīvs "Trikāta KS". Tādējādi  „Trikātas siers” ir viens no retajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā, kas pieder zemniekiem. Trikātā pārstrādā aptuveni trešo daļu no kooperatīva zemnieku saražotā piena, pārējo nodod pārstrādei citiem uzņēmumiem Latvijā un eksportē uz Lietuvu. „Trikātas siera” ražotnē šobrīd strādā apmēram 60 darbinieku un jaudas tiek noslogotas līdz 90%.

Lai nodrošinātu visu saražotā piena pārstrādi pašiem piederošā uzņēmumā, ražotnes īpašnieki, kooperatīva „Trikāta KS” zemnieki, ir  apvienojušies ar vēl diviem zemnieku kooperatīviem, lai uzbūvēt jaunu un modernu pārstrādes uzņēmumu. Jaunais uzņēmums, kura nosaukums ir „Latvijas piens” darbu sāks šā gada vasarā. Kooperatīvs „Trikāta KS”  izveidota darba grupa, kas vērtē labākos variantus pašreizējā „Trikātas siera” ražotnes izmantošnai pēc jaunā pārstrādes uzņēmuma darbības palaišanas.

 

Atslēgvārdi

siers, svaigais siers, mīkstie sieri, puscietais siers, Blue, bioloģiskie sieri

Galerija

Karte


Skatīt lielāku karti

 


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts