Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

15.03.2012

Pētījums: Šogad biežāk ceļot apņēmušies 38% Latvijas iedzīvotāju

Baltijas vadošā pasažieru pārvadājumu uzņēmuma Lux Express veiktais pētījums. Lielākais pamudinājums ceļot biežāk ir iespēja atpūsties (22%), iepazīties ar citu valstu kultūru (13%), bet 3% apņēmušies ceļot biežāk, jo mazāk jūtama krīzes ietekme.

Tajā pašā laikā no 19% līdz 32% pieaudzis to respondentu skaits, kas šogad neplāno ceļot. „Aptaujas dati atklāj, ka lielākoties no ceļojumiem plāno atteikties tie iedzīvotāju, kas plānoja ceļojumiem tērēt līdz 200 latiem. Pagājušajā gadā šajā segmentā bija 43% iedzīvotāju, bet šogad tikai katrs trešais jeb 30% iedzīvotāju norādījuši, ka plāno ceļot, tam atvēlot līdz 200 latiem,” norāda autobusu kompānijas Lux Express Ziemeļu reģiona pārdošanas vadītāja Vlada Kulmane. Līdzīgi kā pagājušajā gadā, no 200 līdz 500 latiem plāno tērēt 24% aptaujāto, bet 14% – virs 500 latiem (pagājušajā gadā – 9%).

„Jāatzīst, ka ceļojuma izmaksas ir ļoti būtiskas lielai daļai iedzīvotāju, jo, plānojot ceļojumu, cilvēkiem jārēķinās ar papildus izdevumiem, un šobrīd liela daļa iedzīvotāju neredz iespēju tērēt naudu ceļošanai. Ir daļa cilvēku, kas atsakās no ceļojumiem ar privātajām automašīnām Latvijā un uz kaimiņvalstīm, jo būtiski cēlušās degvielas cenas.”

Lai nevajadzētu atteikties no ceļojuma, Lux Express eksperti iesaka savus ceļojuma plānus sagatavot jau laikus, pat pusgadu un vairāk, pirms ir paredzēts doties ceļā. Šajā gadījumā ceļotājam būs laiks izveidot ceļojuma budžetu, atliekot arī pavisam nelielu naudas summu katru mēnesi. Izvēloties ceļojuma galamērķi kaimiņvalstīs būs iespējams ietaupīt ceļošanas izdevumiem, turklāt savlaicīgi iegādājoties avio vai autobusa biļetes, tās var iegādāties īpaši izdevīgi. „Baltijas valstīs ir daudz vēl neatklātu vietu, kas sagādās prieku jebkuram ceļotājam pat tad, kad nav pieejams liels ceļojumu budžets,” norāda V.Kulmane.

Pētījums veikts, internetā aptaujājot 561 respondentu vecumā no 20 līdz 74 gadiem. 

Lux Express Group ir starptautisks pasažieru pārvadājumu uzņēmums, kas darbojas Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā un Krievijā. Lux Express Group nodrošina biznesa klases ceļošanas pakalpojumus ar „Lux Express“ zīmola autobusiem, kā arī ceļošanu par pieejamām cenām ar zemo cenu autobusu līniju „Simple Express“.
  

Liena Muraškina

  

Saistītie raksti

Padomi marinādes pagatavošanai
Tēma- "Pavāra aicinājums"
Tiek meklēts 8.konkursants!
Spānijas vīni
Stand up bankets ar vīnu degustāciju 26.februārī


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts