Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

08.01.2016

Mēneša tēma -IT. KP par aizliegtu vienošanos soda divus datortehnikas piegādātājus

2015.gada 16.decembrī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu par karteļa vienošanos publiskā iepirkumā sodīt datortehnikas tirgotājus SIA “Expert Digital” un SIA “SIA Hannu Digital”. Uzņēmumiem kopumā tika piemērots sods EUR 11 573 apmērā.
Abu sodīto uzņēmumu piedāvājumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) planšetdatoru un portatīvo datoru iepirkumam bija vizuāli līdzīgi un tos bija parakstījusi viena un tā pati persona – vienlaicīgi viena uzņēmuma valdes loceklis un otra prokūrists. Apmainoties ar komercinformāciju par savu plānoto dalību iepirkumā, uzņēmumi padarīja neiespējamu patiesu konkurenci un maldināja iepircēju.
Izmeklēšanas gaitā abi uzņēmumi sadarbojās ar KP un atzina, ka to piedāvājumi KNAB iepirkumam ir bijuši savstarpēji saskaņoti.
SIA “SIA Hannu Digital” izmantoja iecietības programmas sniegtās iespējas jau pēc lietas ierosināšanas atzīt savu atbildību pārkāpumā un informēt KP par to, kā aizliegtā vienošanās tika īstenota. Attiecīgi uzņēmumam aprēķinātais naudas sods tika samazināts par 40%, kā arī tam netiks uz gadu liegta iespēja piedalīties publiskos iepirkumos.
SIA “Expert Digital” kā pārkāpuma iniciatore nevarēja pretendēt uz dalību iecietības programmā, tomēr arī šim uzņēmumam tika piemērots naudas soda samazinājums 10% apmērā. KP par atbildību mīkstinošu apstākli atzina uzņēmuma sadarbību ar izmeklētājiem, vaļsirdīgi atklājot pārkāpuma faktiskos apstākļus.
KP Aizliegtu vienošanos departamenta direktore Ieva Šmite-Antoņenko: “Plānus attiecībā uz dalību iepirkumā uzņēmums drīkst atklāt savam konkurentam vienīgi tad, ja abi iesniedz kopīgu piedāvājumu. Savukārt, ja ar šādiem plāniem apmainās uzņēmumi, kas iepirkumā piedalās neatkarīgi, pasūtītājs tiek maldināts, jo no šiem pretendentiem nesaņem patiesi konkurējošus un attiecīgi reālai tirgus situācijai atbilstošus piedāvājumus.”
Izpētes lietu KP ierosināja pēc KNAB iesnieguma.

KP lēmums: http://kp.gov.lv/files/pdf/zrvHUv0HRo.pdf 


Inita Kabanova
Konkurences padomes
Komunikācijas nodaļas vadītāja


  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts