Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

20.06.2013

„Latvijas balzams” papildina limitēto dzērienu sēriju ar visbaltāko dzirkstošo vīnu -„Rīgas Blanc de Blancs”.

Papildinot savu īpašo un limitēto dzērienu kolekciju, „Latvijas balzams” laidis klajā augstvērtīgu dzirkstošo vīnu „Rīgas Blanc de Blancs”, kas izgatavots pēc klasiskās šampanizācijas metodes – tieši tāpat kā oriģinālais šampanietis no Šampaņas, Francijā. „Rīgas Blanc de Blancs” oriģinalitāti pasvītro arī īpaši radīta etiķete un simtprocentīgs roku darbs šī dzirkstošā vīna izgatavošanā. Šīs limitētās kolekcijas vīns ir saražots 2000 pudeļu skaitā un tiks realizēts tikai „Latvijas balzams” specializētajos dzērienu veikalos.

„Rīgas Blanc de Blancs” ir pussausais dzirkstošais vīns, kas izgatavots no  2010.gada Chardonnay vīnogu ražas,  vīnu 9 mēnešus raudzējot  vēsturiskajos A.Briāna ielas vīna pagrabos. Šis īpašās un limitētās  sērijas vīns izceļas ar lielu roku darbu - izturēšanas laikā pudeles tika ievietotas īpašos statīvos - pipitrās, kur katras pudeles stāvoklis tika manuāli mainīts no horizontāla līdz gandrīz vertikālam, kas atbilst klasiskai šampanieša izgatavošanas metodei. Tādā veidā tika nodrošināts, ka rūgšanas procesā radušās nogulsnes novirzās uz pudeles kakliņu, kas vēlāk tiek sasaldēts un nogulsnes atdalītas kopā ar korķi. 

Ņemot vērā „Rīgas Blanc de Blancs” oriģinalitāti, tam tika radīta arī atbilstoša etiķete, kas atspoguļo dzirkstošā vīna izsmalcinātību un aristokrātiskumu. Arī pudeles noformēšana, īpašā dizaina dēļ, ir veikta ar rokām.

Blanc de Blancs ir termins franču valodā, kas norāda, ka dzirkstošais vīns ir gatavots tikai un vienīgo no Chardonnay vīnogām un tulkojumā no franču valodas nozīmētu „baltākais no baltākajiem”.

Dzēriens būs pieejams 0.75L tilpuma pudelē, absolūtā alkohola saturs - 11.5 %. 

„Latvijas balzams”  īpašo dzērienu sērijā pēdējo gadu laikā bagātinājuši: „Rīgas Melnā balzama” 260 gadu jubilejai veltītā produkta sērija ar īpašo jubilejas etiķeti, kā arī  Rīgas dzirkstošo vīnu ražošanas tradīciju 60.gadadienai veltītais dzirkstošais vīns „Rīgas Jubilejas”.


Dana Hasana

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts