Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

31.01.2013

Konkurences padome izveido īpašu karteļu apkarošanas vienību


No rītdienas, 1.februāra, Konkurences padomē (KP) darbu uzsāks jauna struktūrvienība, kuras galvenais uzdevums – mērķtiecīga un koncentrēta cīņa pret karteļiem, gan atkājot un novēršot šādus pārkāpumus, gan informējot un izglītojot uzņēmumus un budžeta iestādes visā Latvijā.
KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama: „Pasaulē un arī Latvijā karteļi jeb centieni gūt ienākumus negodprātīgi bija, ir un būs, turklāt uzņēmumu zināšanas, izdoma un arī tehniskās iespējas slēpt nodarīto arvien aug. Tāpēc konkurences uzraugiem arvien jāattīsta sava varēšana, jāspēj būt soli priekšā, lai pēc iespējas efektīvi atklātu un novērstu pārkāpumus un tā aizsargātu patērētāju intereses gūt labumu no godīgas uzņēmumu konkurences.”


Jaunās vienības kodolu veidos pieredzējuši KP darbinieki. Tās vadītāja Marika Grunte, kura līdz šim ieņēma KP Juridiskā departamenta direktora vietnieces amatu, skaidro: „Jaunā struktūrvienība palīdzēs iestādes uzkrāto pieredzi un zināšanas ļoti koncentrēti izmantot tieši smagāko pārkāpumu novēršanai. 

Mūsu arsenālā būs gan līdz šim izkoptā spēja atklāt pārkāpumus pašu spēkiem, gan prevencijas komponente – darīsim visu, lai nodrošinātu uzņēmumiem, kā arī valsts un pašvaldību iestādēm nepieciešamo informāciju par konkurences tiesību būtību. Tāpat turpināsim darbu pie iecietības programmas popularizēšanas, aicinot uzņēmumus sniegt informāciju par savu dalību kartelī, pretim saņemot atbrīvojumu no soda. ”


Pēdējo trīs gadu laikā KP par aizliegtu vienošanos sodījusi 51 tirgus dalībnieku, turklāt starp sodītajām bijušas arī uzņēmumu profesionālās asociācijas ar ievērojamu biedru skaitu. 

Piemēroto naudas sodu apjoms pārsniedz sešus miljonus latu.

Aizliegtas vienošanās starp konkurentiem jeb karteļi ir īpaši smags konkurences tiesību pārkāpums, kas kropļo tirgu un nodara kaitējumu patērētājiem, mākslīgi paaugstinot cenu līmeni, samazinot izvēli vai preču kvalitāti, kavējot godīgi strādājošu uzņēmumu iespējas attīstīties. Tāpēc cīņa pret šādiem pārkāpumiem ir nemainīga Konkurences padomes prioritāte.


Jaunā vienība izveidota, mainot KP struktūru – pirms restrukturizācijas karteļu lietas tika skatītas analītiskajos departamentos līdztekus dominējošā stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas, kā arī apvienošanās kontroles lietām.


Inita Kabanova


  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts