Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

21.10.2015

Cenas Rīgas restorānos kļuvušas pieejamākas

Nupat aizritējusī Rudens Rīgas restorānu nedēļa, kuras laikā bija vērojams liels vietējo un ārvalstu gardēžu pieplūdums, turpina kliedēt iesakņojušos mītu par restorāniem kā dārgu un nepieejamu vietu vairumam cilvēku, secina ekspertes. 


„Andrejotas restorānā „Aqua Luna” pagājušajā nedēļā pabija 436 viesu, kas bija par 54% vairāk nekā rudens restorānu nedēļā pirms gada,” informēja  „Aqua Luna” līdzīpašniece Jeļena Kašina.  

„Prāvāks viesu skaits skaidrojams ar to, ka Latvijā arvien pieaug interese par restorānu kultūru, kā arī Rīgas restorānu nedēļas īpašo konceptu, kura demokrātiskais piedāvājums pamudināja cilvēkus apmeklēt izsmalcinātus restorānus,” viņa komentēja.

Pēc Kašinas teiktā, „Aqua Luna” piedāvājums bija īpaši domāts vietējiem gardēžiem, lai modinātu viņos vēlmi iegriezties restorānā vēl citas reizes. 

„Jau ir pierādījies, ka par tradīciju kļuvušās restorānu nedēļas  veicina to, ka  apmeklētāju skaits Rīgas restorānos pieaug arī ikdienā,” pastāstīja Kašina. 

Rīgas Tūrisma un attīstības biroja  (RTAB), kas ir Rīgas restorānu nedēļas iniciators un rīkotājs, vadītāja Vita Jermoloviča atzina, ka šo īpašo restorānu nedēļu nolūks ir lauzt joprojām zināmā sabiedrības daļā valdošo priekšstatu par restorāniem kā par nepieejamām un dārgām vietām – patiesībā tie sniedz lielisku iespēju ļauties baudpilnam garšas piedzīvojumam izsmalcinātā un nesteidzīgā gaisotnē par gana draudzīgām cenām. To pierādot arī pirmie saņemtie rezultāti - iespējams šī varētu būt līdz šim visveiksmīgāk aizvadītā restorānu nedēļa. Visu dalībnieku  rezultāti gan gaidāmi nākamās nedēļas sākumā. 

„Pēdējos trijos gados restorānu kultūrā notikušas ļoti lielas izmaiņas. Daudzi šefpavāri ir kļuvuši atpazīstami un ar viņiem lepojas rīdzinieki. Tas noteikti ir devis lielu artavu restorānu popularitātes pieaugumā,” sacīja RTAB vadītāja, piemetinot, ka par Rīgas restorānu ēdienkarti un apkalpošanas kvalitāti sajūsmā ir arī daudzi ārvalstu viesi.
 
Atgādinām, ka 12.oktobra līdz 18.oktobrim norisinājās Rudens Rīgas restorānu nedēļa, kurā piedalījās 37 pilsētas labākie restorāni. Restorānu nedēļas jau trešo gadu notiek pavasarī un rudenī. 

Visu nedēļu ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim bija iespēja baudīt sezonas labākos produktus, kurus pagatavoja pieredzes un izdomas bagāti šefpavāri, piešķirot katram ēdienam mūsdienīgu un izsmalcinātu garšu.

Rudens Rīgas restorānu nedēļā piedalījās „Avalon”, „B-Bārs restorāns”, „De Commerce Gastro Pub 1871”, KID*, „Kolonāde. Mūsu stāsti”, „Konvents”, „Ribs&Rock”, „Zaļais Maksis”, 3 pavāru restorāns „Tam labam būs augt!”, „Astor”, „Aqua Luna”, „Benjamiņš”, „Bergs”, „Bestsellers”, „BIBLIOTĒKA No.1”, „Boulevard 33”, „Elements”, „Etage”, „International”, „Islande Hotel 9. stāva restorāns”, „Kaļķu vārti”, „Kasha Gourmet”, „Kilimanjaro”, „Le Dome”, „Locale”, „Melnā Bite”, MUUSU, „Niklāvs”, „Olive Oil Trading Co”, „Ostas skati”, „Piramīda”, „Renommé”, „Restorāns 3”, „Steiku Haoss”, „Tinto”, „Valtera restorāns” un „Zvejnieka dēls”. Rīgas restorānu nedēļas piedāvājums bija pieejams, veicot iepriekšēju galdiņa rezervāciju izvēlētajā restorānā.


Matīss Francis

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts