Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

18.06.2013

Aug pieprasījums pēc Latvijas liellopiem Šveicē

Kopš 2012.gada būtiski audzis pieprasījums pēc Latvijā audzētas kvalitatīvas liellopu gaļas, informē gaļas un piena šķirņu liellopu audzētāju kooperatīva „ABC PROJEKTS” valdes loceklis Dainis Rungulis. Projekta “Baltic Grassland-Beef” ietvaros tuvāko piecu gadu laikā Baltijas valstis plāno gaļas eksportam uz Šveici izaudzēt aptuveni 80 000 gaļas liellopus.
„Baltic Grassland Beef” (BGB) ir Šveices-Baltijas kopprojekts, kura ietvaros Latvijas, Lietuvas un Igaunijas zemnieki ražo produkciju kvalitatīvas liellopu gaļas eksportam uz Šveici. Projekta vajadzībām tiek audzēti gaļas un gaļas šķirņu krustojumu liellopi – vērši, teles un buļļi, kā pamatbarību izmantojot galvenokārt sienu, skābsienu un graudus, rezultātā iegūstot ekoloģisku gala produktu. Projektu vada Šveices liellopu tirdzniecības uzņēmums VIANCO AG, galvenais projekta līdzfinansētājs ir Šveices lielveikalu tīkls COOP.
Latvijā projektu virza gaļas un piena šķirņu liellopu audzētāju kooperatīvs „ABC PROJEKTS”. LPKS „ABC PROJEKTS” valdes loceklis Dainis Rungulis īpaši akcentē Latvijas zemnieku ieguvumus: „Tā kā saimnieki par pirmajiem Latvijā BGB projekta ietvaros izaudzētajiem, kvalitātes prasībām atbilstošajiem liellopiem saņēma, pēc mūsu aprēķiniem, par 20% vairāk, kā realizējot tos ārpus projekta (rēķinot pēc vidējas Latvijas kautuvju cenas līdzīga kautsvara, liemeņa kategorijas un tauku klases liellopiem), mēs  esam apmierināti ar sasniegto rezultātu un turpināsim strādāt pie tā, lai Latvijas liellopu audzētājs par augstas kvalitātes produktu saņemtu atbilstošu cenu. Domājam, ka iegūtā pozitīvā pieredze un rezultāti pamudinās arī pārējās BGB saimniecības nopietni pievērsties nobaroto dzīvnieku izaudzēšanai.”


Kooperatīvs „ABC PROJEKTS” ir arī ilggadējs Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas biedrs. Kā norāda LLKA valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons, viņš ir gandarīts par ikviena gaļas nozarē strādājošā kooperatīva panākumiem.

 I.Jansons: „Būsim godīgi, Latvijā ir problēmas gaļas nozarē, kur būtisku lomu ieņem „pelēkais” tirgus. Kooperācijas attīstība arī šajā nozarē, par paraugu ņemot piena un graudu veiksmes stāstus, varētu būt būtisks pagrieziena punkts, lai situācija mainītos. Novēlu turpmākus panākumus „ABC PROJEKTS”, kā arī aicinu citus liellopu audzētājus apvienoties kooperatīvos.” 
 
 Sabīne Puķe

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts