Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

19.10.2017

Atklāta pieteikšanās starptautiskajam bārmeņu konkursam “World Class” 2018

Atklāta pieteikšanās starptautiskajam bārmeņu konkursam “World Class 2018” Latvijā. Reģistrēšanās sacensībām turpināsies līdz 30. novembrim, bet nākamā gada maijā 10 labākie Latvijas bārmeņi pārstāvēs mūsu valsti Baltijas finālā.

Atklāšanas pasākumā ar viesmīlības nozares izaugsmes tendencēm un konkursa attīstības plāniem klātesošos iepazīstināja “World Class” pasaules vēstnieks Spaiks Merčants(Spike Marchant), uzsverot, ka bārmenim mūsdienās ir jābūt zināšanām gan par dzērieniem un to vēsturi, gan kokteiļu sastāvdaļu izcelsmi un to garšas niansēm, gan par apmeklētāju apkalpošanas kultūru. Tāpēc konkursa ietvaros notiek nevien dalībnieku sacensības, bet arī to apmācības un kvalifikācijas celšana.

“Lai veicinātu ne tikai bārmeņu, bet arī bāru iesaisti konkursanorisē, šī gada konkursa nolikums paredz, ka bārs, kurā strādā katras Baltijas valsts labākais bārmenis, saņems 3000 eiro naudas balvu un “World Class 2018”labākā bāra titulu uz gadu,” norāda konkursa organizators un “World Class” zīmola vēstnesis Edgars Elbergs, akcentējot, ka sacensību galvenais mērķis ir attīstīt dzērienu baudīšanas kultūru visā pasaulē un veicināt kokteiļu pagatavošanas latiņas paaugstināšanos.

“Konkurss ir unikāla iespēja izglītības un iedvesmas platforma ikvienam bārmenim, kur pārbaudīt savas prasmes un apgūt jaunas zināšanas. Lai gan sacensības prasa augstākā līmeņa sagatavošanos, aizrautību, tehniku un disciplīnu pusgada garumā, tas ir tā vērts,” novērtē “World Class 2017” Latvijas fināla uzvarētājs Arvis Zēmanis, kurš atklāšanas pasākumā uzstājās ar kokteiļu gatavošanas meistarklasi.

Konkursa fināls notiks nākamā gada 31. maijā Lietuvā, tajā tiks noskaidrots Baltijas labākais bārmenis, kurš pārstāvēs reģionu pasaules finālā Vācijā septembrī. Latvijā konkurss norisinās otro reizi, bet pasaulē tas notiek jau 10 gadus, un tajā piedalās 55 valstis, kas ļauj lielākā mērogā salīdzināt bārmeņu profesionālas prasmes. 

Lai pieteiktos “World Class 2018” konkursā, bārmeņiem ir jāreģistrējas interneta vietnē https://www.worldclassbaltic.com/en/.


 Laima Zēmele

Galerija

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts