Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

11.11.2015

Vīna pasniegšana

Pudeles atvēršana 
Noņemiet metāla foliju, izmantojot asu nazi vai speciālu folijas griezēju, pārliecinoties,  ka nekādi robaini gabaliņi nepaliek uz liešanas virsmas, jo tas var izraisīt neglītu pildīšanu. 

Daudzi mūsdienu korķi ir efektîvi, bet vecs vai vājš korķis var vienmēr salūzt vai sadrupt.

Ja korķi ir grūti izvilkt, pamēģiniet to iespiest pudelē un notecināt vīnu krūzē, izmantojot iesmu. Ja vīnā  ir korķa gabaliņi, nokāsiet to sietiņu.

Esiet īpaši uzmanīgi ar šampanieti un dzirkstošu vīnu, jo korķis var izlidot ar milzīgu spēku un ievainot kādu. Vienmēr atveriet tādas pudeles ar noteiktu leņķi no jums un viesiem. Noņemiet saturošu metālu un turiet kakliņu, lai „maigi” izlaistu gāzi.

Sarkanvīni jāatkorķē apmēram stundu pirms dzeršanas, jo oksidācijas process vistiešākajā mērā ietekmēs vīna garšas buķeti un ļaus jums izbaudīt pilnu garšas nianšu gammu. 
Lai palīdzētu „vīnam elpot”, to var pārliet arī karafē, tikai ne uzreiz pēc pudeles atvēršanas.
Baltvīnu garšas kvalitāte samazinās, turot ilgi tos atvērtus istabas temperatūrā. Šī iemesla dēļ vislabāk pudeli atvērt tieši pirms dzēriena pasniegšanas viesiem

Daudziem cilvēkiem patīk atvērt smagus  sarkanvînus vairākas stundas iepriekš, lai ļautu vīnam „paelpot”. Tas var būt efektīvi, lai likvidētu jebkuru  „pudeles smaku” vai „merkaptānus” vīnā,  bet labākais elpošanas veids ir 
samaisīšana glāzē.

Pārliešana
Pārliešan  pārsvarā ir nepieciešama vīniem, kuri pēc to pagatavošanas  veido nosēdumus, piemēram, Vintage Port. Daži vīni ir ideāli piemēroti karafēm, piemēram, sarkanvīni un portvīni. Šiem vīniem piemīt īpašība rūgtākos nogulumus uzkrāt pudeles apakšā, tāpēc, lēni tos pārlejot karafē, dzēriens kļūst vienmērīgs.Pārliešana no pudeles karafē var palīdzēt vīnam elpot vai izvēdinēties. Nolejot, vīns ir jālej lēnām un vienmērīgi tīrā stikla krūzē vai karafē. Ja jūs pret spilgtu gaismu, skatīsieties uz pudeli, tad varēsiet redzēt nosēdumus, jo tie sakrājas pudeles malā.

Vēl viens svarīgs arguments par labu vīnu pārliešanai karafē – šādi vīnam kļūst pieejams skābeklis. Gadi vakuumā un tvertnēs bez gaisa veido vīna raksturu, kas pa īstam nu var izpausties tieši atvērtā karafē. Ķīmiskā reakcija, kas notiek, izplata vīna aromātu. Ne jau velti sarkanvīna glāzēm ir platas atveres. Vīns jāpārlej lēnām, tam jāļauj stundu pastāvēt istabas temperatūrā. Garša šādam sarkanvīnam būs pavisam savādāka, nekā tādam pašam, tikai dzertam uzreiz pēc atvēršanas

Glāzes
Sarkanvīnam tipiskā ir lielā glāze. Kompleksie aromāti un garša vislabāk izbaudāma ir, izmantojot glāzes ar platu atveri un šaurām malām.
Gara kājiņa atvieglos sakratīšanu, un glāzes forma saglabā un ļauj sajust aromātus. Ja jūs turēsiet glāzi aiz kājiņas, tas minimizēs temperatūras izmaiņas un ļaus izvairīties no neglītiem pirkstu nospiedumiem. 

Ieliešana
Nekad nepiepildiet glāzi pilnu, pietiek ar pusi. Tas ļauj vīnam elpot glāzē. Parasti pasniedziet baltvīnu pirms sarkanvīna, jaunu vīnu pirms veca, un paturiet labāko vīnu līdz pēdējam. Iepildot glāzē vīnu,  turiet pudeli pie pamata un nedaudz sagrieziet jūsu plaukstas locītavu, kad jūs beidzat ieliešanu, jūs varēsiet izvairīties no pilēšanas. 


Bartending.lv

  

Saistītie raksti

No 5.-11.maijam labākie Rīgas restorāni vērs durvis visiem gardēžiem
Restorāniem izdevīgs un noderīgs piedāvājums no NRDATA Trade
CompuCash: risinājums efektīvākam darbam un labākiem rezultātiem HORECA nozares uzņēmumiem
Antioksidanti un to raksturojums - ORAC
Ķīnas garša marmora olā- cita olu krāsošanas recepte


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts